Zadzwoń i umów się na wizytę w TOP BUD©

Telefon do eksperta
mgr inż. Marek Korzec
+48 601-827-405
Biuro: +48 607-620-235

Masz pytanie? Zadzwoń!!
Potrzebujesz pomocy w kwestiach związanych z budową lub projektem domu energooszczędnego? Na Twoje pytania odpowie mgr. inż. Marek Korzec, Prezes Firmy TOP BUD®

Aktualności TOP BUD®

Nowa wersja mobilna oficjalnego serwisu internetowego Top Bud®.Od marca 2021 roku Google wprowadzi nowe zasady indeksowania stron internetowych. W wyniku tego wszystkie te, które nie posiadają wersji mobilnych, znikną z wyników wyszukiwania. Dlatego nasz obecny serwis internetowy niebawem przeobrazimy w unowocześnione narzędzie do komunikacji z Tobą. Będzie posiadać zarówno wersję desktopową, jak i dostosowaną do przeglądania na telefonach komórkowych i tabletach. Przeczytaj więcej na temat nadchodzących zmian w www.topbud.pl.

czytaj więcej

Informacje dla inwestorów.Zastanawiasz się, jak wygląda standard deweloperski w domach naszej firmy? Chciałbyś się dowiedzieć za co dokładnie płacisz, zlecając nam realizację swojej inwestycji? Ale też tego, jakie prace należy przeprowadzić w wnętrzu ukończonego budynku, aby móc w nim zamieszkać? Właśnie o tym opowiadamy w naszym najnowszym filmie, który poświęciliśmy temu tematowi. Zachęcamy Cię do jego obejrzenia.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® z gruntową pompą ciepła WaterFurnace®.Zastanawiasz się czy pompa ciepła będzie w stanie skutecznie ogrzać dom szkieletowy podczas dużych spadków temperatury na zewnątrz? Jesteś ciekaw, jakie są koszty jej eksploatacji? Jeśli tak, to obejrzyj nasz najnowszy film. Poruszamy w nim właśnie takie kwestie.

czytaj więcej

Montaż płyt karton-gips w domu szkieletowym.Tym razem prezentujemy prace budowlane w miejscowości Adamowizna, gdzie realizujemy indywidualny projekt domu szkieletowego z poddaszem użytkowym i garażem. Do artykułu załączyliśmy film, w którym omawiamy nasz standard izolowania ścian wełną mineralną. W materiale tym prezentujemy też montaż warstwy z płyt gipsowo-kartonowych wraz z jej wykończeniem.

czytaj więcej

Aktualnie realizowane projekty.Niedawno nasz architekt zakończył projektowanie najnowszego domu szkieletowego Top Bud® dla małżeństwa z dwójką dzieci i trzecim w drodze. Fakt ten wpłynął nie tylko na wielkość budynku, ale też na to, w jaki sposób rozplanował on wraz z Inwestorami układ funkcjonalny wnętrz. Przeczytaj więcej o tym projekcie. Obejrzyj wizualizacje bryły oraz przekrój pomieszczeń.

czytaj więcej

Domy szkieletowege-parterowe Top Bud® w Dobieszy i Opypach.Rozpoczęliśmy realizację kolejnych inwestycji naszych Klientów. Są to domy w zabudowie parterowej o powierzchniach 146 m2 i 80 m2. Jeden powstaje w Opypach koło Grodziska Mazowieckiego, drugi w Dobieszy, w gminie Góra Kalwaria. W tym artykule obejrzysz pierwsze zdjęcia z placów budów, gdzie obecnie wznosimy konstrukcje obu budynków.

czytaj więcej

Aktualnie realizowane projekty.Dwa tygodnie temu ukończyliśmy budowę fundamentu pod nowy dom szkieletowy w miejscowości Opypy, powiat grodziski. Za kilka dni rozpoczniemy wznoszenie jego konstrukcji. Przeczytaj o założeniach architektonicznych tego domu. Zobacz też układ funkcjonalny jego wnętrz na przekroju pomieszczeń oraz przybliżony wygląd na wizualizacjach przestrzennych.

czytaj więcej

Budowa prostokątnego domu parterowego z płaskim dachem.Niedawno zakończyliśmy publikację pięciu filmów o budowie domu szkieletowego w stylu nowoczesna stodoła, który zrealizowaliśmy na podstawie gotowego projektu o nazwie ARKLOW. Teraz pokażemy na materiałach wideo budowę kolejnego domu o modnej bryle. Będzie to prostokątny dom z dachem dwuspadowym, który imituje stropodach.

czytaj więcej

Projekt domu szkieletowego na wąską działkę do 11 metrów.Niedawno poświęciliśmy temu charakterystycznemu domowi oddzielny artykuł. Teraz przygotowaliśmy o nim film. Pokazujemy w nim to, jak funkcjonalne i ustawne może być wnętrze budynku  mieszkalnego o szerokości zaledwie pięciu metrów i dziewięćdziesięciu centymetrów. Z najnowszego materiału wideo dowiesz się też o szczegółach wykończenia tego domu w stanie deweloperskim zamkniętym. Zapraszamy do oglądania.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud® - dom szkieletowy w Henrykowie-Urocze.Zakończyliśmy budowę domu szkieletowego według projektu typowego Arklow w miejscowości Henryków-Urocze koło Piaseczna. Realizacja inwestycji zajęła nam niecałe siedem miesięcy, łącznie z rekultywacją terenu działki po budowie i pracami brukarskimi. Przeczytaj o tej realizacji. Obejrzyj zimowe zdjęcia gotowego domu.

czytaj więcej

Podsumowanie roku 2020 w firmie Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Rok 2020 nie był łatwy również dla naszej firmy. Musieliśmy borykać się z pandemicznymi ograniczeniami zarówno w kontaktach z Klientami, jak i na placach budów. Sytuacja zmuszała nas nawet do wstrzymywania robót naszych ekip na kilka tygodni. Mimo to możemy śmiało powiedzieć, że zakończyliśmy ten trudny okres sukcesem. Wybudowaliśmy wiele nowych domów szkieletowych i rozpoczęliśmy budowy kolejnych, które obecnie kontynuujemy. Obejrzyj przykłady inwestycji zrealizowanych i rozpoczętych w 2020 roku przez naszą firmę.

czytaj więcej

Zapotrzebowanie energetyczne domu szkieletowego Top Bud®.Z dniem 1 stycznia 2021 roku zaostrzono w Polsce przepisy budowlane dotyczące norm zapotrzebowania energetycznego dla budynków. Ze względu na rosnące ograniczenia w emisji CO2 na terenie Unii Europejskiej, budowa domu jest teraz dużo większym wyzwaniem dla inwestorów niż przed wprowadzeniem zmian. Przeczytaj jak na tle nowych obostrzeń wyglądają domy szkieletowe naszej firmy.

czytaj więcej

Film z budowy domu szkieletowego wg gotowego projektu ARKLOW.Przed świętami odwiedziliśmy z kamerą budowę domu szkieletowego w miejscowości Henryków-Urocze koło Piaseczna. Dom jest już praktycznie ukończony poza nielicznymi detalami zewnętrznymi. W trakcie realizacji materiału wideo na działce Klienta prowadziliśmy prace rekultywacyjne po budowie. Obejrzyj obecny stan inwestycji na najnowszym filmie.

czytaj więcej

Nowe realizacje Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.W końcówce tego roku rozpoczynamy wznoszenie konstrukcji nowej inwestycji. Będzie to dom szkieletowy o powierzchni zabudowy 80 m2 i powierzchni użytkowej 76,6 m2. Nasi Klienci to bezdzietna para w średnim wieku, dla której dom o takiej wielkości będzie optymalny. Przeczytaj więcej na temat tej inwestycji. Obejrzyj przekrój pomieszczeń i wizualizacje bryły budynku.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud® w Michałowie-grabinie i Otwocku.Jedna realizacja ma miejsce w miejscowości Michałów-Grabina koło Legionowa, druga w Otwocku. Oba domy są na podobnym etapie robót, które zakończymy w ciągu najbliższych dni. Zaraz po świętach budynki przekażemy Inwestorom do prac wykończeniowych. Obejrzyj ich aktualne zdjęcia.

czytaj więcej

Nietypowa realizacja Top Bud®.Jakkolwiek dziwnie to brzmi, z taką właśnie sytuacją ma do czynienia nasz nowy Klient. Jego działka objęta jest ograniczeniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, które uniemożliwiają mu swobodne wybudowanie na niej domu od nowa. Mimo to postanowiliśmy podjąć się jego zlecenia. Przeczytaj więcej na temat tej nietypowej realizacji.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Naszą kolejną realizacją jest dom o prostokątnej i minimalistycznej bryle. Będzie wyglądać jak budynek ze stropodachem. Właśnie zaczęliśmy wznosić jego konstrukcję w Wawrze. Obejrzyj zdjęcie z początków budowy. Zobacz przekrój wszystkich pomieszczeń i wizualizacje elewacji. To będzie naprawdę charakterystyczny i ciekawy dom.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud® - dom na wąskiej działce w Otwocku Wielkim.Inwestor planował budowę wymarzonego domu od kilku lat. Przez ten czas analizował ograniczenia, jakie stwarza jego działka. Doszedł do wniosku, że nie tylko budowa, lecz także samo zaprojektowanie funkcjonalnego domu na tak wąski teren będzie zbyt skomplikowane, by zająć się tym na własną rękę. W konsekwencji najpierw zrezygnował z budowy tradycyjnego domu murowanego metodą gospodarczą na rzecz domu szkieletowego, następnie rozpoczął poszukiwania wyspecjalizowanego wykonawcy, któremu zleci w całości skomplikowany proces budowy. Po przeanalizowaniu ofert różnych firm wybrał nas.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud®.Jesteśmy po kolejnej wizycie z kamerą na placu budowy we Włochach. Do zakończenia tej inwestycji pozostało nam około półtora miesiąca. Zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszego materiału wideo, na którym zobaczysz kolejne postępy naszych prac.

czytaj więcej

Informacje o energooszczędnych domach szkieletowych.Ostatnio mieliśmy okazję do spotkania się z właścicielem domu szkieletowego, który wybudowaliśmy rok temu w Lipowie koło Otwocka. Stoi on na działce sąsiadującej z placem budowy, na którym obecnie wznosimy konstrukcję kolejnego domu. Korzystając z okazji zadaliśmy naszemu niedawnemu Klientowi pytanie o ponoszone przez niego koszty ogrzewania. Dowiedz się, jakie informacje usłyszeliśmy w odpowiedzi.

czytaj więcej

Informacje dla inwestorów.Najnowszy film poświęciliśmy tematowi materiałów i rozwiązań konstrukcyjnych, które stosujemy w domach naszej firmy. Opowiadamy w nim o ich wpływie na wytrzymałość i trwałość drewnianych konstrukcji szkieletowych, wykonywanych w standardzie Top Bud®.

czytaj więcej

Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestycja w dom szkieletowy ma praktyczny wymiar finansowy. Aby go ukazać, porównujemy taki dom w liczbach z jego odpowiednikiem w tradycyjnej technologii murowanej. Jeśli zastanawiasz się nad budową domu dla siebie i swojej rodziny, a nie zdecydowałeś się jeszcze, który wariant wybrać, ten artykuł będzie dla Ciebie pomocny.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Wznosimy konstrukcję kolejnego domu szkieletowego Top Bud®. Inwestycja zlokalizowana jest w Lipowie koło Otwocka. To będzie już druga realizacja naszej firmy w tej miejscowości, bo pierwszy dom wybudowaliśmy w niej na początku 2019 roku. Obejrzyj zdjęcia z placu budowy. Zobacz też przekroje parteru i poddasza użytkowego oraz wizualizacje bryły przyszłego domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud®. Dwa domy parterowe 110 m2 w Księżaku.Dwa tygodnie temu ukończyliśmy inwestycję w miejscowości Księżak, znajdującej się w powiecie piaseczyńskim. Realizacja obejmowała budowę dwóch energooszczędnych domów szkieletowych w zabudowie parterowej, każdy po 110 m2 powierzchni użytkowej. Zobacz zdjęcia z zakończonych prac.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Pierwszy dom budujemy w Opypach. Będzie mieć zabudowę parterową oraz wiatę na samochód. Drugi wznosimy kilka kilometrów dalej w miejscowości Adamowizna. To będzie dom z poddaszem użytkowym i jednostanowiskowym garażem. Przeczytaj więcej o tych realizacjach. Zobacz pierwsze zdjęcia z budów i przekroje pomieszczeń.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Nasze prace przy inwestycji w miejscowości Henryków-Urocze zmierzają ku końcowi. Wykańczamy dom od zewnątrz i od środka. Już za około trzy tygodnie budynek przekażemy Klientom w stanie pod klucz. Zobacz na filmie ostatni etap tej realizacji.

czytaj więcej

Materiał wideo z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku.Jedna z naszych obecnych realizacji ma miejsce w Otwocku. Wznosimy tam dom szkieletowy z poddaszem użytkowym na podstawie projektu gotowego dla domu murowanego o nazwie Z99, który zaadoptowaliśmy do warunków budowy w technologii szkieletowej-drewnianej. Na filmie zobaczysz dom z zewnątrz, dylatację między izolacją styropianową a płytą OSB3 i wiatroizolacją Tyvek, a także wnętrze budynku.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prezentowany dom zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy z myślą o ograniczeniach ruchowych osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Zastosowaliśmy w nim również rozwiązanie architektoniczne znane z domów pasywnych, a także energooszczędne i bezobsługowe ogrzewanie wnętrz z funkcją ich chłodzenia latem.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Zobacz kolejny energooszczędny dom Top Bud®. Wybudowaliśmy go według indywidualnego projektu, wykonanego w naszej firmie. Dom znajduje się na ładnej działce leśnej w miejscowości Łosie pod Radzyminem. Inwestycję zainicjowało młode małżeństwo, którego marzeniem było wyprowadzenie się poza Warszawę w ustronne miejsce i zamieszkanie w komfortowym domu, generującym niskie koszty utrzymania.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom powstaje na podstawie jednego z naszych gotowych projektów o nazwie DZPU5. Na życzenie Inwestorów poddaliśmy go kilku modyfikacjom, m.in. usunęliśmy wykusz z elewacji bocznej-lewej i przeprojektowaliśmy pomieszczenie garażowe na mieszkalne, zmieniając jednocześnie dach nad nim z jednospadowego na dwuspadowy. W ten sposób na parterze uzyskaliśmy dodatkową sypialnię i pomieszczenie techniczne, a na poddaszu składzik, do którego prowadzą wygodne drzwi uchylne z górnego hallu. Przeczytaj więcej o tej realizacji. Obejrzyj postępy naszych prac.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Miło nam zaprezentować naszą kolejną realizację budowlaną, którą ukończyliśmy w minionym tygodniu. Jest to dom parterowy, dwuskrzydłowy, z garażem na dwa samochody. Wyposażyliśmy go w energooszczędne ogrzewanie z pompy geotermalnej w wariancie nawiewnym, która latem służy również do schładzania wnętrz. W budynku zainstalowaliśmy rekuperator o wydajności odzysku ciepła z wentylowanego powietrza na poziomie około 90 procent. Przeczytaj więcej o tym domu. Zobacz go na zdjęciach w stanie deweloperskim zamkniętym Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Inwestycja powstała na podstawie indywidualnego projektu, który wykonał nasz firmowy architekt. Dom, o którym mowa, ma 159,6 m2 powierzchni użytkowej i efektowny salon katedralny. Ma też modną, minimalistyczną bryłę z licznymi przeszkleniami. Wyposażyliśmy go w nowoczesne ogrzewanie geotermalne i ekologiczną instalację wentylacyjną z rekuperatorem, który – w zależności od pory roku – odzyskuje z wnętrz ciepłe bądź schłodzone powietrze. Zobacz na zdjęciach efekt naszych robót.

czytaj więcej

Widok na tylną elewację z tarasem.Gotowy jest jeden z dwóch sąsiadujących ze sobą domów. Natomiast kolejny jest na ukończeniu i już wkrótce w jego wnętrzu również rozpoczną się prace wykończeniowe. Obie inwestycje należą do blisko spokrewnionych ze sobą Klientek, które są bardzo szczęśliwe, że już wkrótce zamieszkają pod własnym dachem. Zobacz na zdjęciach efekt dotychczasowych robót naszych ekip.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Mowa o domu z poddaszem mieszkalnym i dwustanowiskowym garażem. Jego powierzchnia użytkowa to 219,8 m2. Nasi Klienci już wprowadzili się do niego i wkrótce zaczną zagospodarowywać teren swojej działki. Dom zapewni im duży komfort mieszkaniowy przy minimalnych wydatkach. Wyposażyliśmy go w geotermalną pompę ciepła i rekuperator. Przeczytaj więcej o tej nowo zrealizowanej inwestycji przez naszą firmę.

czytaj więcej

Galeria zdjęć z budowy domu szkieletowego Top Bud®.Właśnie doprowadziliśmy do stanu deweloperskiego zamkniętego kolejny dom szkieletowy Top Bud®. Tym razem ma on zabudowę parterową, powierzchnię użytkową 210 m2 i dwa oddzielne lokale mieszkalne, bo budowaliśmy go dla rodziny dwupokoleniowej. Obecnie wykonujemy w nim łazienki i posadzki z gresu. Zobacz w galerii zdjęć, jak zmieniała się budowa tego domu od jej rozpoczęcia do zakończenia, które miało miejsce kilka dni temu.

czytaj więcej

Indywidualny projekt domu szkieletowego Top Bud®.Nasz Klient chce zrealizować z nami swoją inwestycję dwuetapowo. W pierwszej kolejności planuje budowę domu szkieletowego do wypoczynku letniego. Z czasem, po przejściu na emeryturę, ma zamiar urządzić w nim również poddasze użytkowe, adoptując na nie strych. Wówczas dom stanie się jego całoroczną enklawą, w której zamieszka na stałe. Zobacz szczegóły tego projektu.

czytaj więcej

Informacje dla przyszłych Inwestorów.Pompy ciepła, które instalujemy w domach szkieletowych Top Bud®, służą nie tylko do ogrzewania wnętrz. Ich wyróżnikiem jest też to, że bardzo skutecznie je schładzają. W gorące dni zapewniają komfort podobny do tradycyjnej klimatyzacji, a nawet są od takich instalacji bardziej przyjazne. I nie chodzi tu tylko o niższe koszty chłodzenia. Przeczytaj więcej o zaletach geotermalnych pomp ciepła w wariancie nawiewnym, które są naszym standardem.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja powstaje według gotowego projektu architektonicznego domu murowanego, który Klienci zakupili w Internecie. Następnie nasi projektanci wykonali jego adaptację do warunków technologii szkieletowej-drewnianej. Prace budowlane rozpoczęliśmy pod koniec maja. Obejrzyj na filmie obecny stan ich zaawansowania po upływie czterech i pół miesiąca.

czytaj więcej

Relacja z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Pęcicach Małych.Jesteśmy na ostatniej prostej robót przy budowie dużego domu parterowego z garażem dwustanowiskowym w Pęcicach Małych. Realizację inwestycji rozpoczęliśmy w połowie lutego tego roku. W marcu z powodu lockdownu przerwaliśmy prace na trzy tygodnie. Gdyby nie to, dom byłby już w stanie deweloperskim zamkniętym i w większości wykończony wewnątrz. Część tej przerwy czasowej nadrobiliśmy. Już za tydzień w budynku nasz glazurnik rozpocznie wykańczanie łazienek, kuchni i garażu. Zobacz na jakim etapie budowy jesteśmy obecnie.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego Top Bud®.Od dwóch i pół tygodnia pracujemy przy konstrukcji domu szkieletowego z piętrem, który budujemy w Pęcicach Małych. Jest to już nasza trzecia realizacja w tej miejscowości koło Pruszkowa. Obecnie wykonujemy posadzkę stropową górnej kondygnacji budynku. W tym artykule przeczytasz, jak powstaje ten element konstrukcji.

czytaj więcej

Budowa domu w technologii szkieletowej-drewnianej.Prawidłowa obróbka ram okiennych w glifach ma zasadnicze znaczenie dla późniejszej jakości konstrukcji domu szkieletowego. Chodzi o jej odporność na wilgoć, a także właściwości termiczne oraz wytrzymałość mechaniczną. Postanowiliśmy zrealizować film poświęcony temu zagadnieniu. Pokazujemy w nim własną metodę izolacji okien, która sprawdziła się w setkach naszych realizacji. Zapraszamy Cię do jej obejrzenia, gdyż jest ważną składową jakości domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud®.Finiszujemy prace przy budowie domu szkieletowego w Osowcu koło Żabiej Woli. Wkrótce osiągniemy stan deweloperski zamknięty Top Bud®. We wnętrzu budynku nasz firmowy architekt zaprojektował ciekawe rozwiązania, które łączą w sobie komfort mieszkaniowy i nowoczesność. Postanowiliśmy pokazać Ci tę inwestycję w materiale wideo. Życzymy miłego oglądania.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestorzy rozważali budowę domu od kilku lat. Na przyspieszenie ich decyzji wpłynęło powiększenie się rodziny. W planowanym domu miała też zamieszkać jeszcze jedna osoba w starszym wieku. By jak najszybciej zapewnić jej i sobie odpowiednie warunki mieszkaniowe, Inwestorzy wybrali technologię szkieletową. W efekcie wybudowaliśmy dom dwulokalowy z garażem i zadaszeniem na dodatkowy samochód.

czytaj więcej

Dom z poddaszem użytkowym 133,7 m2.Pokonujemy różne ograniczenia i nieraz realizujemy budynki naprawdę w trudnych lokalizacjach, np. na działkach z wąskimi dojazdami, czy nisko zawieszonymi sieciami energetycznymi, które blokują przejazd ciężkiego sprzętu. Tym razem wyzwaniem było zaprojektowanie komfortowego domu na bardzo wąską działkę, której szerokość to tylko 11 metrów. I mamy je już za sobą, bo od półtora tygodnia wznosimy konstrukcję tego charakterystycznego domu na wcześniej wykonanym przez nas fundamencie. Obejrzyj pierwsze zdjęcia z budowy.

czytaj więcej

Rozpoczęcie nowej inwestycji.To będzie trzeci dom naszej firmy, który wybudujemy w tej miejscowości koło Pruszkowa. Zaczęło się od domu w modnej formie architektonicznej nowoczesnej stodoły, którego właściciel mieszka w nim od prawie dwóch lat. Dom ten wzbudził zainteresowanie kolejnych osób, które niedługo potem stały się naszymi Klientami. Przeczytaj więcej o naszej najnowszej realizacji.

czytaj więcej

Informacje dla osób zainteresowanych ofertą Top Bud®.Chętnie dzielimy się z użytkownikami Internetu informacjami o działaniu naszej firmy. Widzimy, że dzięki temu, już podczas pierwszego kontaktu z nami, posiadają oni wiedzę na temat naszej oferty budowy domów szkieletowych. Ułatwia to zarówno im, jak i nam, doprecyzowanie zakresu inwestycji i jej realizację. Właśnie dlatego chcemy podzielić się z Tobą informacjami o tym, jak krok po kroku wygląda proces obsługi inwestorskiej w Top Bud®, czyli od pierwszego kontaktu do rozpoczęcia budowy domu szkieletowego.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Niecałe trzy miesiące temu rozpoczęliśmy budowę dwóch domów szkieletowych na graniczących ze sobą działkach w miejscowości Księżak koło Tarczyna. Inwestycje należą do dwóch blisko spokrewnionych ze sobą osób, którym pomagamy zrealizować swoje marzenie o własnych domach. Przeczytaj więcej o tej realizacji. Obejrzyj na zdjęciach postępy naszych prac budowlanych.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Dom w Kajetanach wybudowaliśmy rok temu według projektu wykonanego przez naszego architekta. Jest to budynek parterowy, ogrzewany kotłem gazowym z instalacją podłogową. Wyposażyliśmy go w rekuperator gratis, który dodatkowo obniża wydatki na ogrzewanie o około czterdzieści procent. Dom posiada również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zobacz więcej szczegółów tej inwestycji.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Ten kompaktowy dom szkieletowy stał się spełnieniem marzeń naszej Klientki, która mieszkała wcześniej w ceglanym budynku jednorodzinnym z lat pięćdziesiątych. Jego utrzymanie było drogie a komfort mieszkaniowy pozostawiał wiele do życzenia. Tym bardziej, że Klientka zamieszkiwała go wraz ze starszą osobą wymagającą stałej opieki i odpowiednich ku temu warunków. Obejrzyj kolejny dom, który pojawił się w galerii naszych realizacji.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.W artykule zobaczysz wizualizacje domu, przekroje pomieszczeń parteru i poddasza użytkowego i pierwsze zdjęcia z budowy. Dom będzie mieć powierzchnię użytkową 146,3 m2. W ciągu najbliższych dwóch dni ukończymy drewnianą konstrukcję szkieletową budynku. Ten etap zajmie nam w sumie dwa i pół tygodnia. Dowiedz się więcej na temat tej inwestycji.

czytaj więcej

Tym razem odwiedziliśmy z kamerą inwestycję w warszawskich Włochach, gdzie budujemy duży dom szkieletowy z basenem krytym. W filmie możesz obejrzeć obecny stan konstrukcji szkieletowej wraz z podpiwniczeniem i niecką basenową. W materiale wideo pokazujemy też przyszłe pomieszczenia mieszkalne budynku.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® w czwartym miesiącu budowy.Jeszcze około miesiąc dzieli nas od zakończenia budowy domu szkieletowego-parterowego o powierzchni 210 m2 w Wiązownie koło Otwocka. Zgodnie z umową z naszym Klientem, inwestycję doprowadzimy do standardu deweloperskiego Top Bud®. Taki dom będzie wymagać wykończenia wnętrz, czyli pomalowania ścian bez konieczności stosowania uprzedniej warstwy gładzi; jak też wykonania podłóg, ułożenia kafli i montażu armatury w łazienkach i dwóch kuchniach; również instalacji urządzeń oświetleniowych w przygotowanych przez nas punktach zasilających. Zobacz co już wykonaliśmy w ramach tej inwestycji w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud®.Część naszych Klientów decyduje się na zakup gotowego projektu w Internecie, który następnie dostosowujemy w cenie budowy domu do warunków technologii szkieletowej. Ale nie tylko, bo również do geotermalnej pompy ciepła w wariancie nawiewnym. Tak też było w przypadku tej inwestycji. Dowiedz się więcej na jej temat i zobacz aktualne zdjęcia z budowy.

czytaj więcej

Opieka gwarancyjna i pogwarancyjna Top Bud®.Zastanawiając się nad budową domu szkieletowego na pewno zadajesz sobie pytanie, jaką masz gwarancję na to, że w razie pojawienia się usterek firma usunie je szybko i nieodpłatnie. Domyślamy się też, że przy tak dużej inwestycji bierzesz również pod uwagę okres pogwarancyjny i ryzyko ewentualnych napraw. W tym artykule rozwiejemy Twoje wątpliwości dotyczące obu tych kwestii.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Po raz kolejny odwiedziliśmy z kamerą budowę domu szkieletowego w stylu nowoczesna stodoła w Henrykowie-Urocze koło Piaseczna. Zobacz, co się zmieniło od czasu naszej ostatniej wizyty. Na kolejnym filmie prezentujemy, między innymi: instalację wodno-kanalizacyjną, komin systemowy z izolacją przeciwpożarową, stelaż na połaciach dachowych pod blachę na rąbek stojący, dylatowaną warstwę z płyt OSB3 i izolację przeciwwilgociową drewnianego szkieletu.

czytaj więcej

Realizacje budowlane Top Bud®.Zobacz przykład kolejnej naszej realizacji. To kompaktowy dom w zabudowie parterowej z dachem dwuspadowym, ogrzewany elektrycznie oraz kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Budynek wyposażyliśmy w rekuperator, czyli system wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła, dzięki któremu mieszkańcy osiągną duże oszczędności z tytułu ogrzewania i będą oddychać w środku czystym powietrzem, przefiltrowanym z kurzu, pyłów roślin i owadów. W domu panować będzie mikroklimat o stałej wilgotności około 48%, czyli optymalnej dla człowieka.

czytaj więcej

Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Domy naszej firmy coraz bardziej zbliżają się do standardów budownictwa pasywnego. Sprzyja temu nie tylko technologia szkieletowa-drewniana, w której się specjalizujemy, lecz także energooszczędne i ekologiczne instalacje, do których dostosowujemy domy naszych Klientów. Kiedy podajemy kwoty za utrzymanie budynku o powierzchni 140 m2 na poziomie 300-350 złotych miesięcznie, niektórym aż trudno uwierzyć, że można mieszkać w domu jednorodzinnym tak tanio, do tego praktycznie nie martwiąc się jego obsługą.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Obejrzyj przykład naszej kolejnej realizacji. To średniej wielkości dom szkieletowy o prostej bryle z dachem dwuspadowym i dwustronnym tarasem. Wyposażyliśmy go w nawiewną pompę ciepła, rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zadowoleni mieszkańcy domu już płacą bardzo niewiele za jego utrzymanie, a niedługo będą płacić jeszcze mniej.

czytaj więcej

Realizacje budowlane firmy Top Bud®.Tym razem inwestycja, którą prezentujemy na sześciominutowym filmie, to dom parterowy o powierzchni użytkowej 194,6 m2. Zaprojektował go nasz firmowy architekt na indywidualne zamówienie Klienta. Jest to budynek dwuskrzydłowy, wpasowany w ładną działkę narożną. Dowiedz się więcej o tej realizacji z materiału wideo.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Po długiej przeprawie przez meandry przepisów budowlanych, w której pomogliśmy naszym Klientom, w końcu rozpoczynamy budowę kolejnego domu szkieletowego Top Bud®. Tym razem miejscem realizacji jest Otwock Wielki. Budynek powstanie na bardzo wąskiej działce. Zaprojektowaliśmy go dla Inwestorów od samego początku w naszej firmie tak, by spełniał wytyczne miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i – mimo ograniczeń powierzchniowych działki – jednocześnie zapewniał maksimum komfortu przyszłym mieszkańcom. Przeczytaj więcej o tej inwestycji.

czytaj więcej

Instalacja grzewcza-podłogowa napowietrznej pompy ciepła.Obejrzyj kolejny film z budowy domu szkieletowego naszej firmy. Tym razem byliśmy z kamerą w Wiązownie koło Otwocka. Budynek, który prezentujemy w materiale wideo, będzie ogrzewany napowietrzną pompą ciepła w wariancie podłogowym. Wyposażymy go również w rekuperator. Inwestor podjął też decyzję o montażu instalacji paneli fotowoltaicznych. Dowiedz się, jak trzy wymienione systemy wpłyną na obniżenie bieżących kosztów użytkowania domu o powierzchni użytkowej 210 m2.

czytaj więcej

Realizacje budowlane Top Bud®.Staramy się na bieżąco pokazywać Ci przebieg prac budowlanych przy inwestycjach naszych Klientów. Obecnie wokół Warszawy prowadzimy jedenaście budów domów szkieletowych. W tym artykule prezentujemy zdjęcia pięciu z nich, które niedawno odwiedziliśmy z aparatem. Zobacz na jakim są etapie.

czytaj więcej

Tym artykułem rozpoczynamy serię publikacji na temat budowy domu szkieletowego Top Bud® według projektu typowego ARKLOW. Będziemy w nim prezentować filmy z kolejnych etapów realizacji tej inwestycji. Już teraz możesz obejrzeć pierwszy materiał wideo z prac konstrukcyjnych.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestorzy to małżeństwo, które ma pod opieką osobę niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Podczas projektowania prezentowanego domu nasz architekt uwzględnił rozwiązania dostosowane do specyficznej sytuacji mieszkańców, które pomagają im w codziennym funkcjonowaniu. Są to m.in.: poszerzone drzwi wewnętrzne ze standardowych 90 cm do 100 cm, które otwierają się bezkolizyjnie dla wózka; łazienka z łatwym dostępem do umywalki, wanny, prysznica i WC; szeroki wiatrołap i hall, które zapewniają bezproblemowy przejazd przez wnętrze domu i zmianę odzieży. Kliknij w zdjęcie i zobacz kolejny dom z galerii naszych realizacji.

czytaj więcej

Realizacje Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz. Już wkrótce, bo za około trzy tygodnie, budynek doprowadzimy do stanu deweloperskiego zamkniętego. W tej chwili wewnątrz trwają prace wykończeniowe, a na zewnątrz wykonujemy strukturę z tynku silikatowo-silikonowego. Zobacz aktualne zdjęcia z budowy domu szkieletowego w Cięciwie koło Wołomina.

czytaj więcej

W tym artykule zobaczysz wizualizacje i przekroje pomieszczeń domu zaprojektowanego dla naszych nowych Klientów. Na jego podstawie zrealizujemy dwie sąsiadujące ze sobą inwestycje pod Tarczynem. Wczoraj zaczęliśmy wznosić konstrukcję pierwszego budynku. Fundament pod drugi też jest już gotowy. Przeczytaj więcej o naszej kolejnej realizacji.

czytaj więcej

Relacja z budowy domu szkieletowego Top Bud®.Postęp naszych prac jest bardzo szybki. Niedawno ukończyliśmy konstrukcję prezentowanego domu, a w ciągu trzech kolejnych tygodni rozprowadziliśmy we wnętrzu instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Teraz na posadzkach powstaje instalacja wodna systemu ogrzewania podłogowego, zasilanego napowietrzną pompą ciepła. Na zewnątrz równolegle pracuje ekipa, która kryje dach blachą na rąbek stojący. Zobacz stan budowy domu szkieletowego w Wiązownie na dzień 26 maja 2020 roku.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Nasi Klienci kilka miesięcy temu wypatrzyli w Internecie swój wymarzony dom na gotowym projekcie. Zakupili go i po zestawieniu swoich oczekiwań z naszą ofertą doszli do wniosku, że zlecą nam jego budowę. Przeczytaj więcej o kolejnej inwestycji, którą właśnie rozpoczęliśmy w miejscowości Henryków-Urocze.

czytaj więcej

Film z budowy konstrucji domu szkieletowego Top Bud®.Czwartego maja br. rozpoczęliśmy budowę konstrukcji szkieletowej nowego domu z poddaszem użytkowym, który znajduje się w Osowcu koło Żabiej Woli. Przekroje wnętrz budynku i wizualizacje pokazaliśmy we wcześniejszym artykule. Tym razem zobaczysz pierwsze postępy naszych prac na zdjęciach i filmie. Dodajmy, że od początku wznoszenia drewnianego szkieletu do stanu, który teraz prezentujemy, minęło tylko dziesięć dni roboczych. Miłego oglądania.

czytaj więcej

Najnowsze informacje dla Klientów.Przez ostatnie dwa miesiące na terenie naszego biura obowiązywały ograniczenia spowodowane wprowadzonym w marcu br. stanem pandemii koronawirusa. Byliśmy zmuszeni do zmniejszenia liczby spotkań z nowymi Klientami w siedzibie naszej firmy niemal do minimum. Z dniem 18 maja 2020 roku ograniczenia te zawieszamy. Oczywiście nadal będziemy zachowywać zalecane środki ostrożności. Dowiedz się więcej.

czytaj więcej

Galeria domu szkieletowego Top Bud® w Woli Chodkowskiej.Realizacja miała miejsce w Woli Chodkowskiej, uroczej miejscowości koło Magnuszewa. Dom położony jest w pięknej lokalizacji na skraju Puszczy Kozienickiej. Jest to budynek parterowy z trzema sypialniami, garderobą, salonem z aneksem kuchennym, spiżarnią, dwiema łazienkami, pomieszczeniem technicznym, wiatrołapem oraz jednostanowiskowym garażem. Obejrzyj jak prezentuje się po niespełna dwóch miesiącach od zejścia naszych ekip z placu budowy.

czytaj więcej

Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych.Podejście do zakupu nieruchomości wśród indywidualnych inwestorów zaczyna się zmieniać. Już teraz z rynku docierają do nas informacje o zwiększonym zainteresowaniu domami jednorodzinnymi kosztem mieszkań deweloperskich. Sami słyszymy od Klientów, że powodem ich przeorientowania się jest chęć życia poza dużym skupiskiem ludzkim, z dala od miasta. Lecz nie tylko. Wymieniają oni też inne powody takiej decyzji.

czytaj więcej

Inwestycje realizowane przez Top Bud®.W tej chwili jest to jedna z najbardziej zaawansowanych realizacji budowlanych naszej firmy. Do jej zakończenia pozostał nam około miesiąc. Chodzi o dom szkieletowy z poddaszem użytkowym w miejscowości Łoś, który wyposażymy w rekuperator i energooszczędny system geotermalnej pompy ciepła w wariancie nawiewnym. Obejrzyj w materiale wideo budynek od zewnątrz i od środka.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Obecnie realizujemy osiem inwestycji. Znajdują się w miejscowościach: Bieniewiec, Cięciwa, Henryków-Urocze, Łoś, Osowiec, Otwock, Pęcice Małe i Wiązowna. Większość z nich odwiedziliśmy w ostatnim czasie z aparatem fotograficznym i zrobiliśmy zdjęcia, na których obejrzysz bieżący stan naszych prac.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Wczoraj zakończyliśmy etap prac konstrukcyjnych domu szkieletowego w Wiązownie koło Otwocka. Realizujemy tam duży budynek parterowy z dwoma częściami mieszkalnymi dla starszego i młodszego pokolenia jednej rodziny. Zobacz zdjęcia z budowy, które wykonaliśmy w ciągu pięciu ostatnich dni robót.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Nasi Klienci to młode małżeństwo z dziećmi, które zdecydowało się zamieszkać w domu szkieletowym tuż obok rodziców, dla których wybudowaliśmy już ciepły i energooszczędny dom z pompą ciepła, znajdujący się na działce sąsiadującej. Obejrzyj wizualizacje i przekroje pomieszczeń tej inwestycji.

czytaj więcej

Dom w stanie pod klucz.Dom Top Bud® w stanie deweloperskim zamkniętym wyposażamy w punkty przyłączeniowe do gniazdek zasilających i sprzętu oświetleniowego. Aby osiągnąć standard budynku „pod klucz”, należy je zainstalować. Chętnie wyświadczymy dla Ciebie taką usługę. Przeczytaj więcej szczegółów na jej temat.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® według projektu typowego.Część Inwestorów decyduje się na budowę domu szkieletowego według gotowego projektu architektonicznego, który kupują na rynku we własnym zakresie. Taki projekt jest z założenia wykonany dla tradycyjnej technologii murowanej, a my przeprowadzamy jego adaptację. Przeczytaj dlaczego wybierają oni akurat taką opcję budowy energooszczędnego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych.Jeśli jesteś zainteresowany budową domu szkieletowego i zleceniem jego wykończenia do standardu "pod klucz", chętnie zrealizujemy dla Ciebie taką usługę. Jedną z jej składowych jest malowanie wnętrz, o którym więcej dowiesz się z tego artykułu.

czytaj więcej

Oferta wykańczania wnętrz domu szkieletowego.Klienci, dla których budujemy domy szkieletowe, chętnie korzystają z naszej usługi wykończenia wnętrz łazienek oraz kuchni. Realizujemy takie zlecenia albo na podstawie projektów, które przygotowują architekci wnętrz, albo według pomysłów Inwestorów. Poznaj dokładny zakres naszej usługi.

czytaj więcej

Życzenia Wielkanocne 2020.Drodzy Klienci, w związku z obecną sytuacją życzymy Wam mocniej niż kiedykolwiek spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych. Ten trudny czas w końcu przeminie i tak jak Wy, my także trzymamy kciuki, żeby nastąpiło to jak najszybciej. Robimy coś jeszcze. Ciągle pracujemy, bo to również daje nam optymizm. Chcielibyśmy, by każda jego cząstka udzieliła się również Wam.

czytaj więcej

Opcje wykończenia domu szkieletowego pod klucz.Oferujemy zabudowy kominkowe według dowolnego projektu — nowoczesne i klasyczne. Z naszej usługi chętnie korzystają właściciele nowo wybudowanych domów szkieletowych Top Bud®. Dostarczamy im również wkłady kominkowe sprawdzonych producentów, które rekomendujemy ze względu na wytrzymałość, bezpieczeństwo i komfort obsługi. Przeczytaj więcej o naszej usłudze.

czytaj więcej

Najnowsze projekty indywidualne Top Bud®.Nasi Klienci podjęli decyzję o budowie domu szkieletowego według indywidualnego projektu i zlecili realizację swojej inwestycji naszej firmie. W domu tym ma zamieszkać młodsze i starsze pokolenie jednej rodziny. Obejrzyj budynek na wizualizacjach i przekroju pomieszczeń.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud® - dom parterowy w Wiązownie.Niedawno informowaliśmy Cię o rozpoczęciu trzech kolejnych budów domów szkieletowych naszych Klientów. Poświęciliśmy temu artykuł, w którym mogłeś zobaczyć gotowe fundamenty. Na dwóch z nich zaczęliśmy już wznosić konstrukcje. Mowa o Pęcicach Małych obok Pruszkowa i Wiązownie koło Otwocka. Obejrzyj pierwsze efekty naszych prac przy drugim ze wspomnianych domów. Zobacz też na poglądowych wizualizacjach, jak będzie się prezentować po zakończeniu budowy.

czytaj więcej

Relacja z placu budowy domu szkieletowego Top Bud®.Półtora tygodnia temu rozpoczęliśmy prace konstrukcyjne w Pęcicach Małych koło Pruszkowa. Budujemy tam duży dom parterowy z dwustanowiskowym garażem i dachem dwuspadowym. Będzie mieć powierzchnię użytkową 194,6 m2. Obejrzyj aktualne zdjęcia z tej realizacji.

czytaj więcej

Jak dom szkieletowy Top Bud® może wyglądać z zewnątrz.Dom szkieletowy może wyglądać z zewnątrz naprawdę dowolnie. Istnieje kilka rodzajów wykończeń powierzchni elewacji. Jeśli pokryjemy je samym tynkiem silikonowo-silikatowym, wtedy budynek będzie wyglądać jak murowany. Po ułożeniu na całości ścian zewnętrznych drewnianej deski elewacyjnej, powstanie efekt domu skandynawskiego. Istnieją też inne opcje, o których dowiesz się z tego artykułu.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Domy w technologii szkieletowej w porównaniu do murowanych buduje się znacznie szybciej. Dlatego na bieżąco prezentujemy Ci tak wiele różnych realizacji naszej firmy – w tym dużo ukończonych. Około półtora miesiąca temu pisaliśmy już o inwestycjach w Bieniewcu i Cięciwie. Wtedy były jeszcze na etapie budowy drewnianej konstrukcji szkieletowej. Od tamtej pory posunęliśmy prace mocno do przodu. Zobacz co się zmieniło przez ostatni czas.

czytaj więcej

Najnowsze budowy domów szkieletowych Top Bud®.To już ostatni etap tej inwestycji. Właśnie kończymy prace elewacyjne, a wewnątrz szpachlujemy ściany pod malowanie. W ciągu dwóch kolejnych tygodni dom będzie przygotowany do rozpoczęcia prac wykończeniowych. Zobacz aktualne zdjęcia z jego budowy.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Zobacz stan robót budowlanych inwestycji w Woli Chodkowskiej koło Kozienic. Dom jest już prawie ukończony. Do zamknięcia budowy pozostało nam tylko wykonanie podbitek dachowych w okapach i nad tarasem oraz wstawienie drzwi wewnętrznych. W artykule opublikowaliśmy zdjęcia z zewnątrz i ze środka budynku.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Ostatnio inwestycję w miejscowości Łoś, powiat Piaseczno, pokazywaliśmy pod koniec stycznia bieżącego roku. Na działce stał wtedy gotowy szkielet w warstwie z płyt OSB3 i powłoce wiatroizolacyjnej. Od tamtej pory minęło półtora miesiąca, a prace posunęliśmy mocno naprzód. Przeczytaj, co się zmieniło od czasu naszej ostatniej publikacji.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Inwestorzy przyszli do nas praktycznie z gotowym projektem, który bez pośpiechu opracowywali we własnym zakresie. Robili to przez około trzy lata, a potem podjęli decyzję, że będzie to dom szkieletowy-drewniany a nie murowany, jak zakładali na początku. Zmienili zdanie po samodzielnym porównaniu zalet obu technologii. Naszym zadaniem było więc dopasowanie dostarczonego projektu do budowy w szkielecie drewnianym.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Rozpoczęliśmy kolejne inwestycje. Będą to dwa domy szkieletowe w zabudowie parterowej oraz jeden z poddaszem użytkowym. Wczoraj odwiedziliśmy miejsca budów, żeby wykonać zdjęcia z obecnego stanu robót fundamentowych.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Pod koniec stycznia prezentowaliśmy w naszym serwisie internetowym bieżący stan robót budowlanych domu szkieletowego w miejscowości Osowiec. W ciągu pięciu ostatnich tygodni inwestycja mocno posunęła się naprzód. Za około tydzień przekażemy dom Inwestorom do wykończenia wnętrz. Zobacz, co się zmieniło od czasu naszej ostatniej publikacji.

czytaj więcej

Aktualne realizacje budowlane Top Bud®.W ciągu dwóch ostatnich tygodni prowadziliśmy intensywne prace konstrukcyjne przy inwestycji w warszawskich Włochach. Dom powyżej poziomu zero będzie mieć powierzchnię ponad 200 metrów kwadratowych, a drugie tyle w podpiwniczeniu. Obecnie na placu budowy stoi już szkielet. Wykonaliśmy go w około dziewięćdziesięciu pięciu procentach. Do końca piątku 28 lutego ukończymy go w całości. Prace konstrukcyjne rozpoczęliśmy zaledwie czternaście dni temu. Zobacz jak wiele wybudowaliśmy w tak krótkim czasie.

czytaj więcej

Ukończony dom szkieletowy Top Bud® w Chrośli koło Mińska Mazowieckiego.O inwestycji pisaliśmy już wcześniej w naszym serwisie internetowym. Jest to dom parterowy, dostosowany do potrzeb osoby niepełnosprawnej, który zaprojektowaliśmy w naszej firmie. Realizacja do stanu deweloperskiego zamkniętego zajęła nam nieco ponad pięć miesięcy.

czytaj więcej

Technologia budowy domów energooszczędnych Top Bud®.Solidny fundament wiadomo, to podstawa trwałości każdego domu. W przypadku technologii szkieletowej-drewnianej jest to element wymagający szczególnej staranności, gdyż popełnionych na początku błędów nie można nadrobić na późniejszym etapie stawiania konstrukcji ścian i dachu. Dowiedz się na co zwracamy uwagę budując fundamenty pod domy szkieletowe Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze informacje w dziale Aktualności Top Bud®.Opublikowaliśmy kolejne trzy przykłady gotowych domów szkieletowych, które niedawno wybudowaliśmy dla naszych Klientów. Są to dwa budynki w zabudowie parterowej oraz jeden z poddaszem użytkowym. Zapraszamy Cię serdecznie do ich obejrzenia.

czytaj więcej

Rekuperator firmy Vallox z odsłoniętą obudową.Rekuperatory instalujemy w przeważającej większości domów szkieletowych naszych Klientów. System wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła zapewnia im nie tylko bardzo duże oszczędności z tytułu ogrzewania lub chłodzenia, lecz ma też inne istotne zalety dla komfortu mieszkaniowego.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® w elewacji z naturalnych kafli ceglanych. A na ile lat wystarczy dom murowany? Wiadomo, że to zależy od tego, jak i z czego został wybudowany. To samo dotyczy domów w technologii szkieletowej. Jeden drugiemu nierówny. W przypadku takich budynków też można „oszczędzać” na materiałach i popełniać błędy. Ba! O nie nawet łatwiej niż w przypadku domu murowanego.

czytaj więcej

Informacje dla Inwestorów.W domu szkieletowym nawet konstrukcja nośna jest skutecznym izolatorem. Właściwie każda warstwa ściany takiego budynku ma bardzo dobre parametry termiczne i przeciwwilgociowe. Co prawda tego rodzaju ściana nie akumuluje ciepła tak, jak murowana, natomiast powoduje, że szybciej nagrzewa się powietrze w środku budynku. To jeden z dwóch głównych powodów, dla których dom w tej technologii jest znacznie bardziej energooszczędny niż jego murowany odpowiednik.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja znajduje się w warszawskiej dzielnicy Włochy. To jedna z największych budów, które rozpoczęliśmy w 2019 roku. Jest charakterystyczna z uwagi na duże podpiwniczenie żelbetowe, w którym znajduje się kilka pomieszczeń użytkowych, dwustanowiskowy garaż oraz basen. Tydzień temu wyszliśmy z pracami ponad poziom fundamentu, ponieważ rozpoczęliśmy budowę konstrukcji szkieletowej domu. Przy okazji postanowiliśmy zaprezentować Ci przekrojowe zdjęcia z wszystkich dotychczasowych etapów robót.

czytaj więcej

Dom szkieletowy-parterowy Top Bud® podczas budowy.Nasza Klientka jest coraz bliżej spełnienia swojego marzenia o własnym domu. Chce w nim spokojnie i wygodnie spędzić emeryturę. Inwestycja, którą dla niej realizujemy, znajduje się w pięknym zakątku leśnym na krańcu Puszczy Kozienickiej. Obok działki meandruje czysta rzeka o piaszczystym dnie. Naprzeciwko znajduje się stadnina z szeroko roztaczającą się łąką do wypasu koni. Inwestorka będzie je mogła oglądać z dużego okna salonu lub tarasu. Takiego miejsca pod budowę domu można naprawdę pozazdrościć.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud®.Jeszcze tylko dwa dni dzielą nas od zakończenia budowy kolejnego domu szkieletowego Top Bud®, tym razem o powierzchni użytkowej 98,7 m2. Inwestycja należy do małżeństwa emerytów, które dla poprawy swojego komfortu mieszkaniowego podjęło decyzję o wyprowadzce ze śródmieścia Warszawy do Ząbek. Zobacz przekrój pomieszczeń oraz zdjęcia z zewnątrz i ze środka budynku.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud®.Będzie to dom z poddaszem użytkowym o kompaktowej bryle i klasycznym wyglądzie. Realizacja odbywa się na działce, która wcześniej wykorzystywana była przez naszych Klientów do celów rekreacyjnych. Niebawem zamieszkają oni na niej na stałe we własnym domu całorocznym. Zobacz poglądowe wizualizacje powstającego budynku, przekrój pomieszczeń parteru i poddasza, a także zdjęcia z prac konstrukcyjnych.

czytaj więcej

Aktualne realizacje budowlane Top Bud®.Jest to prosty budynek parterowy o dachu dwuspadowym z dużym zadaszonym tarasem. Domy w takim stylu nazywa się w Ameryce ranczerskimi. Są tam bardzo popularne ze względu na wygodę, funkcjonalność i otwartość na otoczenie. Nasz Klient też zapragnął mieć taki właśnie dom. Jest on z pozoru prosty, lecz w rzeczywistości wyposażyliśmy go w bardzo nowoczesne instalacje, które zapewnią mieszkańcom ogrzewanie, chłodzenie oraz zdrowe powietrze. I wszystko to przy bardzo niskich comiesięcznych wydatkach.

czytaj więcej

Aktualne realizacje budowlane Top Bud®.Dom powstaje na podstawie indywidualnego projektu, wykonanego w naszej firmie przez mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Będzie to budynek parterowy z jednostanowiskowym garażem. Wyposażymy go w kominek, rekuperator oraz ogrzewanie i chłodzenie nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Właściciele domu za wysoki komfort cieplny przez sześć miesięcy zimowych zapłacą zaledwie około 1200 złotych, zaś za przyjemny chłód we wnętrzach latam, mniej więcej jedną szóstą tej kwoty.

czytaj więcej

Aktualne budowy realizowane przez Top Bud®.Nasi Klienci to para emerytów, którzy postanowili sprowadzić się z północy Polski w okolice Warszawy, by zamieszkać blisko swoich dzieci i wnuków. Z racji na szybkość budowy oraz energooszczędność, zdecydowali się na dom szkieletowy zamiast murowanego.

czytaj więcej

Bieżące realizacje budowlane firmy Top Bud®.Budujemy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o klasycznej bryle. Zamieszka w nim rodzina z dziećmi. Na parterze mieszkańcy będą mieć do dyspozycji 125 m2, a na poddaszu 94,8 m2 powierzchni użytkowej. Zobacz więcej szczegółów tej inwestycji.

czytaj więcej

Prezentacja wizualizacji przestrzennej domu szkieletowego Top Bud®.Każdemu Klientowi naszej firmy prezentujemy jego przyszły dom szkieletowy na trójwymiarowej wizualizacji. Zwiedzanie projektowanego budynku na ekranie komputera daje Inwestorowi możliwość bardzo wygodnego doprecyzowania z naszym architektem detali w układzie funkcjonalnym wnętrz i wyglądzie zewnętrznym budynku. Dowiedz się więcej o zaletach takiego projektowania.

czytaj więcej

Nowe realizacje budowlane Top Bud®.Inwestycja znajduje się w pobliżu Mińska Mazowieckiego. Jest to dom parterowy o powierzchni użytkowej 110 m2. Już wkrótce zamieszka w nim młode małżeństwo z dwójką dzieci. Budynek w stanie deweloperskim zamkniętym przekażemy Klientom do użytku w ciągu najbliższego miesiąca. Podczas odbioru dom będzie przygotowany do szybkiego wykończenia wnętrz, zatem zostanie zamieszkany najprawdopodobniej jeszcze w lutym bieżącego roku.

czytaj więcej

Bieżące realizacje firmy Top Bud®.Dom w miejscowości Krzewina pod Warszawą zaczęliśmy budować trzy miesiące temu. Teraz jest na etapie umożliwiającym rozpoczęcie wykonywania warstw izolacyjnych od wewnątrz i z zewnątrz. Budowa potrwa jeszcze dwa miesiące, a jej finalny efekt zaprezentujemy w oddzielnym artykule. Tymczasem zapraszamy Cię do obejrzenia budynku na obecnym etapie realizacji.

czytaj więcej

Gotowe projekty domów szkieletowych.Nasi nowi Klienci często pytają nas o projekty gotowe, które proponujemy w oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®. Z naszych rozmów z nimi wynika, że nie zawsze zdają sobie sprawę, iż każdy z tych projektów możemy zmodyfikować. Jeśli Ty również zastanawiasz się nad budową domu szkieletowego i zainteresował Cię któryś z naszych projektów gotowych, lecz nie spełnia on wszystkich Twoich oczekiwań, to nasz architekt chętnie go do nich dostosuje.

czytaj więcej

Przykład wizualizacji projektu domu jednego z Klientów Top Bud®..Mały dom szkieletowy to idealny wybór dla trzyosobowej rodziny, która nie chce kupować mieszkania w budynku wielorodzinnym, lecz zamiast tego, woli zamieszkać pod własnym dachem w spokojnej okolicy poza miastem. Taki dom generuje naprawdę niewielkie koszty utrzymania, jest ciepły i – co równie ważne – wygodny w użytkowaniu. Nie wymaga bowiem od właścicieli większej uwagi niż przeciętne mieszkanie w bloku.

czytaj więcej

Aktualności Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Kolejny raz z rzędu podsumowujemy rok kończący się w naszej firmie. To dla nas świetna okazja, żeby podzielić się z Tobą informacjami o zrealizowanych w tym czasie inwestycjach naszych Klientów.

czytaj więcej

Informacje dla Inwestorów.

Z wywiadu dowiesz się, jaką wydajność mają panele fotowoltaiczne naszego Klienta, dlaczego przeznaczył na nie pieniądze i jak po dziesięciu miesiącach eksploatacji ocenia swoją inwestycję. Jeśli zastanawiasz się nad budową własnego domu szkieletowego i nad tym, w jakie instalacje go wyposażyć, to ten wywiad powinien Cię zainteresować. Nasz rozmówca przedstawia w nim sporo liczb i ciekawych opinii.

czytaj więcej

Opłacalność instalacji pompy ciepła.W tym artykule przedstawimy Ci uśredniony czas zwrotu takiej inwestycji. Przy okazji poznasz też dwa inne powody, które sprawiają, że instalacja pompy ciepła jest rozwiązaniem racjonalnym ekonomicznie. Obecnie urządzenia te cieszą się coraz większym zainteresowaniem Inwestorów. Dotyczy to również naszych Klientów, którzy decydują się na budowę domu szkieletowego, bo blisko połowa z nich wybiera dla siebie takie źródło ogrzewania zimą i chłodzenia latem. Zatem tendencja ta nie jest tylko wynikiem zwiększającej się świadomość ekologicznej, lecz ma również mocne podłoże finansowe.

czytaj więcej

Projekty realizowane aktualnie dla Klientów Top Bud®.Wielkość oraz kształt działki są zawsze podstawowymi wytycznymi dla architekta. Rzadko teren pod budowę domu nie przymusza go do kompromisów projektowych. Dotyczy to nie tylko terenów miejskich, lecz także podmiejskich, z którymi jako firma budowlana mamy na ogół do czynienia. Z roku na rok tamtejsza zabudowa jest coraz bardziej intensywna, przez co działki mają ograniczające kształty i powierzchnie. Musimy więc włożyć sporo wyobraźni w zaprojektowanie domu, który ma pogodzić te ograniczenia z potrzebami mieszkaniowymi i estetycznymi naszych Klientów.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Jak wiesz, w naszym serwisie internetowym chętnie prezentujemy aktualne budowy domów szkieletowych naszych Klientów. Staramy się to robić na bieżąco. Oto kolejny przykład takiej realizacji. Tym razem jest to dom w zabudowie parterowej z garażem dwustanowiskowym o łącznej powierzchni 198 m2.

czytaj więcej

Projektowanie domu szkieletowego.Snując wizje na temat swojego domu pierwszoplanowo traktujemy kwestie estetyczne. Potem przez nadmierną górnolotność, zdarza nam się nie zauważać na etapie projektowania rzeczy bardziej przyziemnych, lecz potrzebnych – czy wręcz nieodzownych. Niestety ich pominięcie doskwiera nam później podczas mieszkania. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie klika wskazówek, które pomogą Ci w zaplanowaniu wnętrza Twojego przyszłego salonu, w którym prawdopodobnie będziesz spędzać najwięcej czasu ze swoją rodziną.

czytaj więcej

Projekty Top Bud® w realizacji.

Dlaczego niektórzy Klienci chcą mieć mały dom? Wbrew pozorom, nie zawsze decyduje o tym ograniczony budżet na inwestycję — a przynajmniej nie najczęściej. Niekiedy na taki budynek pozwala mała powierzchnia działki lub jej kształt, a Inwestor nie chce poddasza użytkowego. Czasem Klienci to małżeństwa z nastoletnimi dziećmi. Liczą się więc z ich wyprowadzką w ciągu najbliższych paru lat. To oczywiste, że w takiej sytuacji lepiej „nie iść w metraże”. Z podobną sytuacją mamy obecnie do czynienia w przypadku pary Inwestorów, dla których projektujemy niewielki dom szkieletowy o powierzchni 102,6 m2. Na razie jest on w fazie zaawansowanej koncepcji, którą prezentujemy w tym artykule.

czytaj więcej

Wykańczenie domu szkieletowego.Inwestorzy często nas pytają o podłogi w domu szkieletowym. Chcą się dowiedzieć o stosowane do ich wykończenia materiały; na co zwrócić uwagę podczas ich układania w takim budynku. Zaznaczamy na wstępie, że nie ma w tym względzie jakichś specjalnych różnic między budynkiem szkieletowym i murowanym. Mamy jednak w tym względzie swoje zalecenia. Przeczytasz o nich w dalszej części artykułu.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud®.

Inwestorzy to małżeństwo z dwójką małych dzieci. Ich pragnieniem było zamieszkanie we własnym domu w spokojnej okolicy Otwocka, z której już wkrótce będzie można bardzo szybko dojechać do Warszawy nową drogą ekspresową S17. Naszym Klientom zależało, by wymarzony dom był ciepły, oszczędny w eksploatacji i szybki w budowie. Wybór technologii szkieletowej był więc dla nich najbardziej optymalny. Należało jeszcze wyłonić wykonawcę takiego domu. Po rozpatrzeniu ofert kilku różnych firm, wybór padł na nas. Zobacz więcej szczegółów tej inwestycji.

czytaj więcej

Wykończenie wnętrz domu szkieletowego.

Do wykańczania łazienki w domu szkieletowym wykorzystuje się te same materiały, co w domu murowanym. Możesz więc swobodnie wybierać spośród produktów dostępnych na rynku. Jeśli chodzi o obróbkę materiałów wykończeniowych i ich stosowanie – tu również obowiązują te same reguły. Istnieją natomiast pewne zasady, które warto mieć na uwadze. O nich, ale też o innych zagadnieniach związanych z wykańczaniem łazienki w domu szkieletowym, przeczytasz w niniejszym artykule.

czytaj więcej

Informacje dla Inwestorów.Wykańczanie wnętrz domu szkieletowego Top Bud® jest częstym tematem rozmów z naszymi Klientami. Skoro zainteresowanie nim jest tak duże, postanowiliśmy podzielić się z Tobą naszą wiedzą i doświadczeniem o tym ważnym etapie realizacji inwestycji.

czytaj więcej

Wykończenie domu szkieletowego.Większość domów szkieletowych, które budujemy, doprowadzamy do tzw. stanu deweloperskiego zamkniętego, który w naszym przypadku oznacza, że wymagają one jeszcze wykończenia wnętrz. Chodzi oczywiście o pomalowanie ścian, przygotowanie podłóg w pomieszczeniach suchych, ułożenie płytek ceramicznych lub gresowych w łazienkach i kuchni wraz z tzw. białym montażem. Po wykonaniu tych prac można wstawić do domu meble i zamieszkać. W niniejszym artykule opowiemy Ci o zaletach malowania ścian wewnętrznych takiego budynku.

czytaj więcej

Bieżące realizacje firmy Top Bud®.Nasi kolejni Klienci to małżeństwo z czwórką dzieci, które zapragnęło zamieszkać we własnym domu w spokojnej okolicy za Piasecznem koło Warszawy. Zanim trafili do naszej firmy, najpierw rozważali różne warianty swojej inwestycji – włącznie z domem murowanym. Ostatecznie przeważył argument szybkości budowy i ekologii. Szczególnie istotna była druga z wymienionych kwestii, bo Inwestorzy wybrali nie tylko energooszczędny dom szkieletowy z rekuperatorem, ale również z nawiewną pompą ciepła, do której wykonaliśmy odwierty pod pionowy wymiennik gruntowy.

czytaj więcej

Dom szkieletowy Top Bud® z instalacją paneli fotowoltaicznych.Wystarczy dwadzieścia paneli fotowoltaicznych, by zapewnić całe zapotrzebowanie na energię elektryczną dla domu szkieletowego Top Bud® o powierzchni 132 m2. Po przekazaniu tak brzmiącej informacji pewnemu przedstawicielowi firmy specjalizującej się w budowie domów modułowych, spotkaliśmy się z jego strony z niedowierzaniem. Sam jest bowiem właścicielem budynku jednorodzinnego w takiej technologii, który ma co prawda nieco większą powierzchnię, bo 150 m2, ale jego dom wymaga takich paneli nieproporcjonalnie więcej, bo aż czterdziestu.

czytaj więcej

Przykłady inwestycji zrealizowanych przez Top Bud®.Nasi Klienci to małżeństwo emerytów, które zrezygnowało z mieszkania w swoim dotychczasowym domu murowanym z początku lat 80-tych. Decyzja podyktowana była kilkoma powodami. Pierwszy z nich, to powstanie przejazdu kolejowego w tunelu tuż obok budynku, które poskutkowało nasileniem się hałasu przejeżdżających nim samochodów i obniżeniem komfortu życia mieszkańców. Drugi to niechęć do pracochłonnego, nieekologicznego i kosztownego ogrzewania starego domu piecem węglowym. Trzeci, to niedogodność chodzenia schodami na piętro. Wybór domu parterowego z nawiewną pompą ciepła, rozwiązał wszystkie powyższe bolączki Inwestorów.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud®.Nasi Klienci są właścicielami pięknej działki budowlanej o powierzchni 25 arów, znajdującej się na uboczu w lesie, w odległości około kilometra od miejscowości Łosie pod Radzyminem. Miejsce jest bardzo urokliwe. To jedna z najładniejszych lokalizacji ostatnich kilku lat, w której mogliśmy budować dom szkieletowy. Działkę otaczają kilkudziesięcioletnie drzewa iglaste a teren jest lekko pochylony. Po sąsiedzku stoją tylko dwa domy. Wszystko prezentuje się jak ośrodek uzdrowiskowy. Nic tylko budować. I taką właśnie decyzję podjęli Inwestorzy.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane Top Bud®.W pierwszych planach Inwestorów budynek miał mieć poddasze użytkowe. Zważywszy jednak na to, że jedno z dzieci w rodzinie wymaga zwiększonej opieki, postanowiliśmy zaproponować Klientom dom w zabudowie parterowej. Bazując na doświadczeniu projektowym uznaliśmy, że w takiej sytuacji „parterówka” będzie najlepszym rozwiązaniem. Tym bardziej, że pozwalała na to też wielkość działki i jej kształt. Nasz pomysł spotkał się z zainteresowaniem Klientów, a sam projekt powstał szybko, bo oparliśmy go na propozycji gotowego domu Top Bud®.

czytaj więcej

Sprzedaż gotowych domów szkieletowych Top Bud®. Zrównoważone miasto w Siewierzu-Jeziornej to inwestycja, w którą zaangażowaliśmy się kilka lat temu. Nasza chęć uczestniczenia w tej inicjatywie urbanistycznej wynikała z jej nowatorskiego i pragmatycznego charakteru. A dokładniej rzecz ujmując — z planu budowy miasta kompletnego, czyli z gotową siecią dróg oraz infrastrukturą handlową, usługową i rekreacyjną dla mieszkańców. Ba! Nawet z kościołem i mariną dla łódek i jachtów. Nasz zakres robót budowlanych w ramach całego projektu objął wykonanie siedmiu domów w technologii szkieletowej. Część z nich to budynki bliźniacze, część szeregowe. Właśnie kolejny z nich będzie mieć nowego właściciela.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje Top Bud® - dom szkieletowy we Włochach.Obecnie pracujemy przy jednej z najbardziej charakterystycznych inwestycji w historii naszej firmy. Co ją wyróżnia? Otóż skomplikowane podpiwniczenie żelbetowe o łącznej powierzchni ponad 167 m2. W jego wnętrzu znajdzie się duży garaż dwustanowiskowy, pomieszczenia użytkowe, techniczne i rekreacyjne, a nawet basen! Ze względu na szeroki zakres prac i poziom ich skomplikowania, wyprowadzenie podpiwniczenia do poziomu zero zajęło nam prawie trzy miesiące. Wziąwszy pod uwagę trudną lokalizację działki o kolizyjnym przebiegu sieci energetycznej oraz wąskim podjeździe dla ciężarówek i maszyn, to i tak świetny wynik.

czytaj więcej

Inwestycja w Celestynowie - dom z poddaszem użytkowym 145,7 m2.Kolejni Inwestorzy spełnili swoje marzenie o własnym domu. Mowa o młodym małżeństwie z małym dzieckiem, które zdecydowało się na budynek w technologii szkieletowej. Dlaczego akurat taki? Głównie przez wzgląd na szybkość jego realizacji i niskie koszty ogrzewania. Lecz nie tylko, bo dla tych Klientów motywujące było również posiadanie własnej działki w Celestynowie. Grunt, na którym wybudowaliśmy prezentowany dom, znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Leży na skraju miejscowości i tuż przy granicy pięknego lasu. Jest to wprost idealne miejsce do życia dla powiększającej się rodziny.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane naszej firmy.Zakończyliśmy realizację inwestycji w miejscowości Kąty niedaleko Góry Kalwarii. Inwestorka nie kryła swojego zadowolenia z tempa prac. Ba! Otwarcie przyznała nam, że jest bardzo pozytywnie zaskoczona tym, jak szybko można wybudować dom i w nim zamieszkać. Dodajmy od razu, że od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia minęło niecałe pięć miesięcy, więc prace prowadziliśmy w zwykłym dla nas tempie.

czytaj więcej

O obawach i oczekiwaniach Klientów naszej firmy.Rozumiemy ile silnych emocji dostarcza temat budowy domu i jakie rozterki towarzyszą osobom zdecydowanym na ten ważny krok w swoim życiu. Wybudowaliśmy kilkaset domów, co dostarczyło nam cennych informacji na temat obaw i oczekiwań dotychczasowych Klientów. Teraz chcemy się nimi z Tobą podzielić. Naszym zamysłem jest poszerzenie Twojej wiedzy nie tylko o ofercie naszej firmy, lecz również o motywacjach Inwestorów.

czytaj więcej

Bieżące projekty Klientów Top Bud®.Od pewnego czasu publikujemy przykłady projektów naszych bieżących Klientów, a dokładniej – zamieszczamy przekroje pomieszczeń i wizualizacje brył architektonicznych domów szkieletowych, których budowę rozpoczniemy wkrótce. Przy okazji każdej takiej prezentacji opisujemy, czym kierowali się nasi Klienci decydując się na poszczególne rozwiązania projektowe. Masz więc możliwość zapoznania się z priorytetami obecnych Inwestorów, co naszym zdaniem, ułatwi Ci doprecyzowanie wizji własnego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Realizacje firmy Top Bud®.Tak! Właśnie tyle domów szkieletowych wybudowaliśmy w ciągu 26-letniej historii naszej firmy. I to nie tylko domów jednorodzinnych, bo budowaliśmy też „bliźniaki”, „szeregowce”, domy wczasowe, biura firmowe, ba!, nawet przedszkole i spore osiedle w pierwszym w Polsce zrównoważonym mieście. Daje to imponujący wynik średnio 25 inwestycji rocznie!

czytaj więcej

Centralny odkurzacz w domu szkieletowym.

To jedna z najpopularniejszych opcji komfortu, na jakie decydują się nasi Klienci w swoich domach szkieletowych. Taki odkurzacz to nie tylko wygoda, ale i duża wydajność, bo zapewnia większą moc niż tradycyjne odkurzacze mobilne. Co prawda, w budowanych przez nas domach jest niewielka ilość kurzu, gdyż powietrze filtruje rekuperator, ale takie rozwiązanie jeszcze bardziej ułatwi Ci utrzymanie Twojego domu w czystości.

czytaj więcej

Porady dla Inwestorów firmy Top Bud®.

W tym artykule opowiemy Ci, jak z góry zaplanować instalację elektryczną na zewnątrz Twojego domu szkieletowego, by cieszyć się oświetleniem samego budynku, jak i podjazdu oraz ogrodu; ale też, by móc korzystać z takich opcji, jak automatyka bramowa, zewnętrzne gniazda zasilające czy awaryjne zasilanie domu z agregatora prądotwórczego.

 

czytaj więcej

Jakie instalacje w domu szkieletowym są najbardziej przyszłościowe.To co kiedyś kojarzyło się z drożyzną, dzisiaj jest najbardziej ekonomicznym i – zdecydowanie przyszłościowym rozwiązaniem – o ekologii nie wspominając. Przeczytaj dlaczego tak odważnie deklarujemy ten wciąż jeszcze niepopularny w Polsce pogląd, że najlepszy jest dom w całości zasilany energią elektryczną.

czytaj więcej

Wywiad z Klientką Top Bud®.Dzięki uprzejmości pani Magdy, możemy podzielić się z Tobą wrażeniami naszej Inwestorki na temat procesu budowy jej domu przez naszą firmę. Mamy nadzieję, że zainteresują Cię jej opinie. W wywiadzie przeczytasz m.in. o powodach wyboru technologii szkieletowej czy pompy ciepła; ale też o naszym zaangażowaniu w doradztwo i wykonawstwo domu Inwestorki. Życzymy interesującej lektury.

 

czytaj więcej

Prace przy budowie fundamentu żelbetowego pod dom szkieletowy z basenem.Mamy już na swoim koncie realizację podobnej inwestycji. Miała miejsce ponad 20 lat temu. Poświęciliśmy jej oddzielny artykuł, w którym opisaliśmy odporność konstrukcji domów szkieletowych Top Bud® na wilgoć. Tymczasem około dwóch tygodni temu, rozpoczęliśmy budowę kolejnego domu z basenem. Przeczytaj więcej na temat tej inwestycji, ponieważ będzie oryginalna nie tylko z powodu basenu.

czytaj więcej

Budowa domu szkieletowego-parterowego w Otwocku.Nasi Klienci to coraz częściej osoby decydujące się na budowę domu szkieletowego z uwagi na ekologię. Ta opinia wynika z naszych wieloletnich obserwacji. Kiedyś liczył się większy metraż, dzisiaj średnia powierzchnia budynków zmniejszyła się mniej więcej o jedną trzecią i waha się wokół 150 m2. W zamian Klienci chętniej niż kiedyś wybierają do swoich domów pompy ciepła. Co ciekawe – tendencja ta dotyczy Inwestorów z różnych grup wiekowych – a nie tylko ludzi młodych. Mówimy również o osobach w przedziale wiekowym sześćdziesiąt plus.

czytaj więcej

Wizualizacje 3D domów projektowanych przez Top Bud®.Siłą nowoczesnego projektowania domów – co dotyczy również naszych realizacji – jest możliwość przyjrzenia się rozwiązaniom architektonicznym na bardzo dokładnych wizualizacjach trójwymiarowych, dostępnych na ekranie komputera. Postanowiliśmy więc dzielić się z Tobą ich przykładami, co będzie dla Ciebie pomocne w momencie, kiedy zaczniesz zastanawiać się nad koncepcją architektoniczną własnego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Artykuł i film o rozbudowie domu murowanego o dobudówkę w technologii szkieletowej.Realizujemy również takie inwestycje. W tym przypadku dom murowany, zamieszkiwany od około ośmiu lat, powiększymy niemal dwukrotnie. Rozbudowa zwiększy powierzchnię mieszkalną o 90 m2. W artykule znajdziesz informacje o szczegółach tej realizacji oraz film wykonany podczas prac budowlanych.

czytaj więcej

Plac budowy domu szkieletowego firmy Top Bud®.Przy okazji jednej z naszych ostatnich realizacji postanowiliśmy omówić dla Ciebie kilka kwestii technicznych, praktykowanych przez naszą firmę, a wynikających z budowy domów w technologii szkieletowej. Wierzymy, że ten materiał wideo Cię zaciekawi i zwróci Twoją uwagę na rzeczy istotne dla trwałości i komfortu domów szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

To pytanie wraca do nas od czasu do czasu, podczas spotkań z kolejnymi Inwestorami. W tym artykule opowiemy Ci o dwóch przykładach naszych starszych realizacji, żeby ukazać Ci, jak jest faktycznie z wytrzymałością naszych budynków po 20 latach użytkowania.

czytaj więcej

Artykuł na temat nowych domów szkieletowych Top Bud® w galerii gotowych realizacji.Chcemy na bieżąco prezentować Ci przykłady zrealizowanych przez nas inwestycji – domów szkieletowych Top Bud®, które oddaliśmy w ręce naszych Inwestorów. W ostatnim czasie do działu gotowych realizacji dodaliśmy zdjęcia czterech nowych budynków.

 

czytaj więcej

Artykuł o przygotowaniu do wylewki betonowej posadzki w domu szkieletowym Top Bud® w Kajetanach.Dom szkieletowy Top Bud® w Kajetanach przekroczył już połowę stanu deweloperskiego zamkniętego. Od ostatniej aktualizacji ekipa pracowników Top Bud® zamontowała już wszystkie planowane w budynku okna. Rozpoczęła także prace przy izolacji przeciwwilgociowej fundamentu, co umożliwi wylanie posadzki. Dodatkowo, w domu zostały już rozprowadzone wszystkie przewody elektryczne oraz rury wodno-hydrauliczne.

czytaj więcej

Artykuł na temat budowy konstrukcji szkieletowej domu we Władysławowie.Powróciliśmy po dwóch tygodniach na plac budowy domu szkieletowego Top Bud® we Władysławowie. W międzyczasie nasza ekipa zakończyła prace przy budowie fundamentów, a następna rozpoczęła stawianie konstrukcji drewnianej domu. Zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszych zdjęć.

czytaj więcej

Artykuł na temat ocieplania domu szkieletowego Top Bud® styropianem ryflowanym.Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z budowy domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Kąty, w pobliżu Góry Kalwarii. Jesteśmy już na ostatnim etapie prac szpachlarskich. Zajmujemy się także montażem okien oraz izolacją termiczną ze styropianu ryflowanego na zewnątrz budynku.

czytaj więcej

Artykuł na temat układania wiatroizolacji na ścianie domu szkieletowego Top Bud®.Kontynuujemy budowę kolejnego domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku. Całą konstrukcję zamknęliśmy już płytą OSB3. Ściany zewnętrzne oraz więźbę dachową pokryliśmy membraną wiatroizolacyjną Tyvek. Wewnątrz rozprowadziliśmy przewodowy elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne. Zachęcamy do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy.

czytaj więcej

Artykuł z rzutami pomieszczeń nowego domu szkieletowego Top Bud®.W ostatnim czasie otworzyliśmy kolejny już, nowy plac budowy. Tym razem nasze ekipy Top Bud® skierowały się do podwarszawskiej miejscowości Władysławowo, w której stawiamy nowy budynek.

czytaj więcej

Artykuł o zakończeniu prac budowlanych przy budowie domu szkieletowego w Celestynowie.Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ostatnich dni prac przy budowie domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie. Jest to średniej wielkości piętrowy budynek o powierzchni 145,7 m2. Ogrzewany będzie za pomocą piecyka gazowego, wspomaganego kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza. Do zakończenia robót budowlanych pozostało nam tylko pomalowanie ścian wewnętrznych.

 

czytaj więcej

Artykuł na temat montażu płyt OSB3 na więźbie dachu domu szkieletowego.Odwiedziliśmy plac budowy domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku. Od naszej poprzedniej wizyty, podczas której prezentowaliśmy Ci budowę ścian fundamentowych, nastąpiło wiele zmian. Postawiliśmy już konstrukcję szkieletową domu. Stworzyliśmy także więźbę dachową, na której montujemy płytę OSB3. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

czytaj więcej

Wykonywanie pokrycia dachowego z blachodachówki.Kiedy niespełna trzy tygodnie temu prezentowaliśmy Ci dom szkieletowy Top Bud® w Kątach, leżących w pobliżu Góry Kalwarii, był on na etapie powstawania konstrukcji szkieletowej. Dzisiaj kończymy układanie blachy na dachu. Obejrzyj fotorelację.

czytaj więcej

Artykuł o pracach przy zamykaniu konstrukcji szkieletowej domu.Podczas naszej ostatniej wizyty w miejscowości Kajetany, w okolicach Nadarzyna, stawiany przez nas budynek nie miał jeszcze stworzonej więźby dachowej. Od tamtego czasu nie tylko zbudowaliśmy pełną konstrukcję domu, ale także zamknęliśmy ją płytą OSB3. Wykonaliśmy także wiatroizolację oraz pokrycie dachowe z gontu bitumicznego. Zobacz na zdjęciach jak szybko powstają domy Top Bud® budowane w technologii szkieletowej.

czytaj więcej

Artykuł na temat gotowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie.Budowa domu szkieletowego Top Bud® znajdującego się w cichej i spokojnej okolicy domków jednorodzinnych w Sochaczewie po niespełna pięciu miesiącach dobiega końca. Zachęcamy Cię do obejrzenia zdjęć elewacji zewnętrznej gotowego budynku.

czytaj więcej

Budowa nowego domu szkieletowego w Otwocku.Budujemy kolejny dom szkieletowy Top Bud® w podwarszawskim Otwocku. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów oraz zdjęć z pierwszych dni budowy.

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie w trakcie prac szpachlarskich.Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Złotokłosie zbliża się ku końcowi. Jest to bardzo ciekawy budynek o średniej wielkości (121 m2) znajdujący się w leśnej okolicy. Charakteryzuje się bardzo dużymi przeszkleniami, trzema zadaszonymi tarasami oraz otwartą antresolą zamiast typowego poddasza użytkowego. Obejrzyj fotorelację przedstawiającą efekty prac szpachlarskich wewnątrz budynku.

czytaj więcej

Artykuł o ociepleniu ścian zewnętrznych z wełny mineralnej.Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie postępuje zgodnie z planem, w bardzo szybkim tempie. Wszystkie ściany wewnątrz zamknęliśmy płytą gipsowo-kartonową. Rozpoczęliśmy także prace szpachlarskie. Osadziliśmy wszystkie planowane w budynku okna. Wykonaliśmy pokrycie dachowe z blachodachówki. Kończymy prace przy układaniu wełny mineralnej na elewacji zewnętrznej.

czytaj więcej

Artykuł o ostatnich dniach prac przy budowie domu szkieletowego w Pruszkowie.Budowa dużego domu szkieletowego Top Bud® w Pruszkowie dobiega końca. Wykonaliśmy już elewację zewnętrzną. Zabudowaliśmy kominek. Zamontowaliśmy wszystkie drzwi zewnętrzne. Wykonaliśmy także drewniane schody zabiegowe. Wewnątrz pracujemy jeszcze przy układaniu płytek w łazienkach. Zachęcamy Cię do obejrzenia fotorelacji z ostatnich dni robót budowlanych.

czytaj więcej

Artykuł o budowie konstrukcji szkieletowej nowego domu Top Bud® w Kątach.Odwiedziliśmy miejscowość Kajetany w pobliżu Nadarzyna, gdzie rozpoczęliśmy prace przy budowie nowego domu szkieletowego Top Bud®. Jest to średniej wielkości budynek o powierzchni 138 m2. Dom zaprojektował architekt Top Bud® - mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie odpowiedzialny będzie piec gazowy, wspomagany kominkiem z systemem rozprowadzania ciepła. Zachęcamy Cię do obejrzenia pierwszych zdjęć dotyczących realizacji tej inwestycji.

czytaj więcej

Artykuł o budowie nowego domu szkieletowego w Kajetanach.Zgodnie z zapowiedzią chcemy zdać Ci relację z powstawania konstrukcji drewnianej nowego domu szkieletowego Top Bud® w miejscowości Kąty, koło Góry Kalwarii. Będzie to niewielkich rozmiarów budynek, liczący 86 m2 powierzchni. Charakterystycznym elementem tego domu będzie duży, zadaszony taras. Obejrzyj fotorelację z prac konstrukcyjnych.

czytaj więcej

Artykuł o dwóch nowych placach budowy domów szkieletowych.W kwietniu rozpoczęliśmy prace przy budowie dwóch nowych domów szkieletowych Top Bud®. Zachęcamy Cię do obejrzenia rzutów pomieszczeń oraz elewacji.

czytaj więcej

Fotorelacja z intensywnych prac przy budowie domu szkieletowego w Czarnowie.Obejrzyj najnowszą relację z budowy dużego domu szkieletowego Top Bud® o bardzo modnej i nowoczesnej bryle. Budynek zlokalizowany jest w miejscowości Czarnów, w okolicach Piaseczna. Dom posiada coraz popularniejszy w Polsce częściowy stropodach.

czytaj więcej

Artykuł o pracach elewacyjnych w domu szkieletowym w Złotokłosie.Po raz trzeci odwiedziliśmy plac budowy niedużego domu szkieletowego Top Bud® (121m2) w podwarszawskiej miejscowości Złotokłos. Budynek budujemy dla małżeństwa, które wymarzyło sobie dom w cichej okolicy, w dużej bliskości lasu. Zachęcamy do obejrzenia najnowszej fotorelacji.

czytaj więcej

Artykuł z życzeniami wielkanocnymi od firmy Top Bud®.Święta Wielkanocne to czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi, ale także zbliżającej się wiosny, która wraz z budzącą się do życia przyrodą dodaje nam energii. Z tej okazji chcemy złożyć naszym Klientom i Pracownikom najserdeczniejsze życzenia.

czytaj więcej

Czwarta fotorelacja z postępów robót budowlanych przy budowie domu szkieletowego w Pruszkowie.Zapraszamy do obejrzenia kolejnej fotorelacji z placu budowy dużego domu szkieletowego Top Bud® (293,5 m2) w Pruszkowie. Od czasu naszej ostatniej realizacji prace postępowały bardzo sprawnie, dzięki czemu dzisiaj możemy zaprezentować Ci budynek na ostatnim etapie jego powstawania. Wewnątrz zamknęliśmy wszystkie ściany i sufity płytami gipsowo-kartonowymi, które następnie zaszpachlowaliśmy, przygotowując pomieszczenia do rozpoczęcia prac malarskich. Wykonaliśmy posadzkę w okolicach pomieszczenia technicznego, w którym zamontowaliśmy już jednostkę centralną pompy ciepła. Na zewnątrz pracujemy nad elewacją, na której rozpoczniemy niedługo tynkowanie.

czytaj więcej

Artykuł o zmianach w oficjalnym serwisie internetowym Top Bud®.W ostatnim czasie przebudowaliśmy wygląd stron głównych działów Technologia oraz Dla Inwestora. Przeczytaj o zmianach jakie wprowadziliśmy.

czytaj więcej

Drugi artykuł dotyczący budowy domu szkieletowego w Celestynowie.Powróciliśmy na plac budowy domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie. Od naszej ostatniej wizyty, podczas której pokazywaliśmy Ci ławę fundamentową nastąpiło wiele zmian. Postawiliśmy konstrukcję szkieletową domu. Na ścianach zewnętrznych ułożyliśmy wiatroizolację. Stworzyliśmy szkielet dachowy. Wewnątrz rozprowadziliśmy rurki systemu ogrzewania gazowego oraz przewody wodno-kanalizacyjne. Obejrzyj fotorelację z obecnego stanu prac budowlanych.

czytaj więcej

Trzeci artykuł dotyczący budowy domu szkieletowego w Sochaczewie.Budowa domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie postępuje zgodnie z założonym harmonogramem, dzięki czemu budynek osiągnął mniej więcej trzy czwarte stanu deweloperskiego zamkniętego. Zapraszamy Cię do obejrzenia najnowszych zdjęć z placu budowy.

czytaj więcej

Artykuł o pracach przy elewacji domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku.Kiedy dwa miesiące temu relacjonowaliśmy postępy z budowy domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku był on na etapie prac ociepleniowych i ofoliowywania ścian. Teraz, do zakończenia budowy zostały nam już tylko ostatnie prace związane z wykonaniem elewacji zewnętrznej. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

czytaj więcej

Artykuł przedstawiający najnowsze treści opublikowane w serwisie internetowym Top Bud® w dziale dla Inwestora.Dbamy o to, aby dostarczać naszym obecnym i przyszłym Inwestorom jak najwięcej informacji na temat domów szkieletowych Top Bud® poprzez regularną publikację nowych treści na oficjalnym serwisie internetowym naszej Firmy. Odpowiadając na często pojawiające się u Klientów pytania napisaliśmy ostatnio trzy nowe artykuły w dziale "Dla Inwestora". Oczywiście, zachęcamy do ich lektury.

czytaj więcej

Kolejny artykuł dotyczący budowy nowoczesnego domu szkieletowego Top Bud® przystosowanego dla osoby niepełnosprawnej.Kontynuujemy prace budowlane przy budowie dużego i nowoczesnego domu szkieletowego Top Bud® przystosowanego dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim. Budynek znajduje się w miejscowości Czarnów, koło Konstancina-Jeziorny. Zapraszamy Cię do obejrzenia zdjęć dokumentujących postępy, jakich udało nam się dokonać.

czytaj więcej

Artykuł na temat nowych publikacji w serwisie internetowym Top Bud®.W ostatnim czasie opublikowaliśmy trzy nowe artykuły na naszym oficjalnym serwisie internetowym dotyczące technologii budowy domów szkieletowych oraz płynących z nich korzyści i możliwości. Wszystkie nowe publikacje staramy się tworzyć odpowiadając na pytania i wątpliwości naszych Klientów. Przeczytaj i zoabcz jakie tematy poruszyliśmy ostatnio.

czytaj więcej

Artykuł o zakończeniu budowy jednego z dwóch domów wchodzących w skład inwestycji w Wiązownej.Ponad miesiąc temu skończyliśmy budowę nowego domu szkieletowego Top Bud®, wchodzącego w skład realizowanej przez nas inwestycji w miejscowości Wiązowna. Zachęcamy Cię do obejrzenia zdjęć budynku oraz zaznajomienia się z niecodziennymi okolicznościami jego powstania.

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie.Powróciliśmy do miejscowości Złotokłos, w której powstaje dom szkieletowy Top Bud® o powierzchni 121 m2. Będzie to bardzo ciekawy budynek bez klasycznego poddasza użytkowego, rozumianego jako oddzielną i zamkniętą kondygnację, oddzieloną od parteru stropem. Zamiast tego znajdziemy tu otwartą antresolę z widokiem na duży, przeszklony salon. Obejrzyj na zdjęciach jak prezentuje się omawiany budynek na obecnym etapie budowy.

czytaj więcej

Staramy się na bieżąco zaspokajać Twoje potrzeby informacyjne i zainteresowanie domami szkieletowymi naszej Firmy, m.in., poprzez prezentację dotychczas zrealizowanych inwestycji. Właśnie opublikowaliśmy kolejne ich przykłady w galerii naszych realizacji.

czytaj więcej

Artykuł o postępach w budowie domu szkieletowego w Sochaczewie.Niedawno, bo zaledwie półtora tygodnia temu pisaliśmy o rozpoczętej przez nas w ostatnim czasie budowie nowego domu szkieletowego w Sochaczewie. Kiedy przyjechaliśmy na plac budowy zobaczyliśmy stojący budynek, z wykonanym dachem i wiatroizolacją. W środku zastaliśmy gotowy komin systemowy oraz rozprowadzone przewody wodno-kanalizacyjne. Obejrzyj zdjęcia i przekonaj jakich postępów udało nam się dokonać.

czytaj więcej

Artykuł o pracach wykończeniowych w domu szkieletowym w Czarnej.Odwiedziliśmy ostatnio naszych Klientów w ich domu szkieletowym Top Bud® wybudowanym w malowniczej wsi Czarna, znajdującej się za Mińskiem Mazowieckim. Co prawda klucze do tego budynku oddaliśmy już jakiś czas temu, mimo to Inwestorzy zaprosili nas do siebie i pozwolili wykonać kilka zdjęć z prac wykończeniowych, które trwają w ich domu. Zachęcamy Cię do obejrzenia fotorelacji.

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku.Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych nasze ekipy nieustannie pracują przy budowie kolejnego już domu szkieletowego Top Bud® w Otwocku. W budynku rozprowadziliśmy przewody elektryczne i wodno-kanalizacyjne. Ściany ociepliliśmy warstwą wełny mineralnej, a teraz prowadzimy prace przy ofoliowywaniu pomieszczeń powłoką paroizolacyjną. Efekty zaprezentujemy Ci na zdjęciach.

czytaj więcej

Artykuł o nowo wybudowanym domu szkieletowym Top Bud® w Lipowie.Zakończyliśmy ostatnio budowę kolejnego domu szkieletowego Top Bud® w Lipowie. Po niespełna czterech miesiącach od rozpoczęcia prac budowlanych mogliśmy przekazać naszemu Klientowi klucze do jego nowego domu. Zobacz jak prezentuje się on na zdjęciach.

czytaj więcej

Artykuł o rozpoczęciu budowy nowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie.W tym miesiącu rozpoczęliśmy budowę nowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie. Będzie to parterowy budynek mający powierzchnię 138 m2. Zapraszamy Cię do obejrzenia rzutów przekroju pomieszczeń oraz elewacji budynku.

czytaj więcej

Artykuł o budowie nowego domu szkieletowego Top Bud® w Celestynowie.W ostatnim czasie otworzyliśmy nowy plac budowy w miejscowości Celestynów. W tej malowniczej i zielonej okolicy, usytuowanej w pobliżu Mazowieckiego Parku Krajobrazowego stawiamy kolejny dom szkieletowy Top Bud®. W artykule znajdziesz zarówno przekroje pomieszczeń jak i zdjęcia z pierwszych dni prac przy budowie omawianego domu.

czytaj więcej

Wywiad z naszym Klientem na temat współpracy z Top Bud® przed rozpoczęciem budowy domu szkieletowego.W Top Bud® dbamy o proces obsługi naszych Klientów. Z tego powodu z wieloma z nich mamy życzliwe relacje, nawet wiele lat po zakończeniu budowy. W ostatnim czasie odwiedziliśmy Pana Bogumiła w domu, który dla niego wybudowaliśmy. Zaprosił nas do siebie pomimo okresu świątecznego i zgodził się opowiedzieć o początkach naszej współpracy na etapie wykonywania projektu i rozpoczęcia prac budowlanych. Zachęcamy Cię do przeczytania tego wywiadu.

czytaj więcej

Artykuł o końcu budowy nowego domu szkieletowego w Odrano-WoliJeszcze nie tak dawno pisaliśmy na oficjalnym serwisie internetowym Top Bud® o rozpoczynającej się budowie nowego domu szkieletowego o powierzchni użytkowej 100,6 m2 w miejscowości Odrano-Wola. Dzisiaj chcemy pokazać Ci zdjęcia z ostatnich dni prac przy budowie tego domu. Zobacz jak prezentuje się wybudowany przez nas kolejny dom szkieletowy.

czytaj więcej

Artykuł nan temat paneli fotowoltaicznych oraz ich montażu na dachu domu szkieletowego.Panele fotowoltaiczne są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej naszych Klientów. Dlatego też w tym artykule opowiemy Ci w jaki sposób montujemy je na dachach domów szkieletowych. Odpowiemy na pytania dotyczące ceny takiej inwestycji. Powiemy także o najważniejszych zaletach oraz wytłumaczymy sposób działania. To wszystko przedstawimy na przykładzie domu szkieletowego jednego z naszych Klientów.

czytaj więcej

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2019!Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, pragniemy złożyć najserdeczniejsze Życzenia wszystkim byłym, obecnym i przyszłym Klientom naszej Firmy oraz jej pracownikom.czytaj więcej

Artykuł o efektywnym i ekologicznym paleniu w kominku.

W tym artykule powiemy Ci nie tylko o efektywnym i ekologicznym paleniu w kominku, ale także, jaki wpływ ma na nie rekuperator, system nawiewnej pompy ciepła, odpowiedni dopływ powietrza z zewnątrz czy rodzaj używanego drewna. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

 

czytaj więcej

Artykuł o budowie domu szkieletowego w Złotokłosie.Odwiedziliśmy ostatnio plac budowy domu szkieletowego o powierzchni 121 m2 w miejscowości Złotokłos, za Piasecznem. Budynek budujemy w cichej i malowniczej okolicy, w pobliżu lasu. Obejrzyj zdjęcia z obecnego stanu budowy tego domu szkieletowego.

czytaj więcej

Artykuł o postępach w budowie domu szkieletowego Top Bud® w Pruszkowie.Po raz kolejny powróciliśmy na plac budowy dużego, mającego 293,5 m2 powierzchni domu szkieletowego w Pruszkowie. Zgodnie z założeniem, roboty postępują bardzo sprawnie i bez żadnych przeszkód, dzięki czemu omawiany budynek jest w dwóch trzecich procesu osiągnięcia stanu deweloperskiego zamkniętego.

czytaj więcej

Artykuł o końcu budowy domu szkieletowego Top Bud® w Wilanowie.Z powodu zmian, które nastąpiły w przepisach budowlanych i związanym z tym obowiązkiem dopełnienia wszystkich nowo powstałych formalności, rozpoczęcie budowy domu szkieletowego w Wilanowie opóźniło się o kilka miesięcy. Pomimo tych początkowych przeszkód nasze ekipy pracowały bez wytchnienia przy realizacji tej inwestycji, dzięki czemu dzisiaj możemy zaprezentować Ci zdjęcia z ostatnich już dni naszej obecności na placu tej budowy.

czytaj więcej

Artykuł o postępach przy budowie nowoczesnego domu szkieletowego w Czarnowie.W ostatnich dniach powróciliśmy na plac budowy domu szkieletowego o powierzchni 265 m2 w Czarnowie. Dom będzie się cechował nowoczesną bryłą, zgodną z obecną modą. W poprzedniej relacji z tej budowy pisaliśmy o pokonanych trudnościach, które pojawiły się na jej początku. Przypomnijmy, że chodziło o wąski dojazd do działki. Tym razem chcemy Ci pokazać postępy, jakie poczyniliśmy od tamtej pory.

czytaj więcej

Artykuł o klimatyzowaniu domu szkieletowego.W ostatniej dekadzie w Polsce lata stają się coraz gorętsze. Nie ma co się oszukiwać, z powodu następujących zmian klimatycznych taka sytuacja, przynajmniej na razie, może się utrzymywać. Ciepłych letnich dni będzie tylko więcej. W związku z tym coraz więcej Polaków decyduje się na zainstalowanie w swoich domach systemów chłodzących. Wielu naszych Klientów pyta nas, jaki rodzaj klimatyzacji sprawdzi się najlepiej w domach szkieletowych. Dlatego też w tym artykule chcemy zaprezentować Ci wszystkie możliwe sposoby efektywnego schłodzenia Twojego domu szkieletowego w okresie letnim.

czytaj więcej

Zapowiedź nowego artykułu o pracy pompy ciepła w dziale Technologia naszego oficjalnego serwisu internetowego.Na naszej stronie często przewija się temat pompy ciepła. Piszemy o jej zaletach i wymiernych korzyściach wynikających z posiadania pompy ciepła w domach szkieletowych Tob Bud®. Odpowiadając na pytania, które często pojawiają się w rozmowach z naszymi Klientami, chcielibyśmy przybliżyć Ci zasady działania pompy ciepła. Czym jest to urządzenie? W jaki sposób pracuje? Co zyskasz decydując się na montaż pompy?

czytaj więcej

Artykuł o postępach prac przy budowie domu szkieletowego w Lipowie.W ostatnim czasie po raz kolejny odwiedziliśmy plac budowy domu szkieletowego w miejscowości Lipowo. Od naszej ostatniej wizyty zmieniło się bardzo wiele. Rozprowadziliśmy przewody elektryczne, rury wody i kanalizacji. Wykonywaliśmy prace dekarskie. Na dachu zamontowaliśmy blachę falistą. Przeczytaj nad czym jeszcze pracowaliśmy w poprzednim miesiącu.

czytaj więcej

Artykuł o hałasie pompy ciepła.Wbrew niektórym opiniom pompa ciepła wcale nie musi być głośna i uciążliwa dla mieszkańców. Wszystko zależy od miejsca jej montażu oraz wyciszenia pomieszczenia, w którym się znajduje. Zobacz jakie rozwiązania stosujemy w domach szkieletowych naszych Klientów w celu zminimalizowania głośności pracy pompy ciepła.

 

czytaj więcej

Dlaczego w czasach walki ze smogiem warto wybudować dom szkieletowy?Smog jest ważnym społecznie problemem. Ma wyjątkowo negatywny wpływ na zdrowie. W ramach walki z nim, stawia się coraz większy nacisk na rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Właśnie takie są domy szkieletowe. Zużywają mało energii, są przyjazne dla środowiska naturalnego i chronią swoich mieszkańców przed szkodliwymi zanieczyszczeniami powietrza. Przeczytaj, jak uzasadniamy to, że w czasach walki ze smogiem, dom szkieletowy Top Bud® jest dobrym wyborem.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Właśnie powróciliśmy z placu budowy jednego z najnowszych domów szkieletowych, które budujemy dla naszego Klienta. Inwestor wybrał sobie za ostoję spokoju i wypoczynku malowniczą działkę graniczącą z lasem w miejscowości Lipowo pod Warszawą. Będzie to dom parterowy z poddaszem użytkowym-nieogrzewanym. Bezpośrednia bliskość lasu wymaga od nas zastosowania szczególnych rozwiązań technicznych: m.in. dach musi być pokryty płytą OSB3, a ściany nie mogą być docieplone standardowym styropianem, lecz wełną mineralną.

czytaj więcej

1Nasze realizacje

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Prezentowany dom zaprojektowaliśmy i wybudowaliśmy z myślą o ograniczeniach ruchowych osoby niepełnosprawnej, poruszającej się na wózku inwalidzkim. Zastosowaliśmy w nim również rozwiązanie architektoniczne znane z domów pasywnych, a także energooszczędne i bezobsługowe ogrzewanie wnętrz z funkcją ich chłodzenia latem.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Zobacz kolejny energooszczędny dom Top Bud®. Wybudowaliśmy go według indywidualnego projektu, wykonanego w naszej firmie. Dom znajduje się na ładnej działce leśnej w miejscowości Łosie pod Radzyminem. Inwestycję zainicjowało młode małżeństwo, którego marzeniem było wyprowadzenie się poza Warszawę w ustronne miejsce i zamieszkanie w komfortowym domu, generującym niskie koszty utrzymania.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Miło nam zaprezentować naszą kolejną realizację budowlaną, którą ukończyliśmy w minionym tygodniu. Jest to dom parterowy, dwuskrzydłowy, z garażem na dwa samochody. Wyposażyliśmy go w energooszczędne ogrzewanie z pompy geotermalnej w wariancie nawiewnym, która latem służy również do schładzania wnętrz. W budynku zainstalowaliśmy rekuperator o wydajności odzysku ciepła z wentylowanego powietrza na poziomie około 90 procent. Przeczytaj więcej o tym domu. Zobacz go na zdjęciach w stanie deweloperskim zamkniętym Top Bud®.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Inwestycja powstała na podstawie indywidualnego projektu, który wykonał nasz firmowy architekt. Dom, o którym mowa, ma 159,6 m2 powierzchni użytkowej i efektowny salon katedralny. Ma też modną, minimalistyczną bryłę z licznymi przeszkleniami. Wyposażyliśmy go w nowoczesne ogrzewanie geotermalne i ekologiczną instalację wentylacyjną z rekuperatorem, który – w zależności od pory roku – odzyskuje z wnętrz ciepłe bądź schłodzone powietrze. Zobacz na zdjęciach efekt naszych robót.

czytaj więcej

Widok na tylną elewację z tarasem.Gotowy jest jeden z dwóch sąsiadujących ze sobą domów. Natomiast kolejny jest na ukończeniu i już wkrótce w jego wnętrzu również rozpoczną się prace wykończeniowe. Obie inwestycje należą do blisko spokrewnionych ze sobą Klientek, które są bardzo szczęśliwe, że już wkrótce zamieszkają pod własnym dachem. Zobacz na zdjęciach efekt dotychczasowych robót naszych ekip.

czytaj więcej

Najnowsze domy szkieletowe Top Bud®.Mowa o domu z poddaszem mieszkalnym i dwustanowiskowym garażem. Jego powierzchnia użytkowa to 219,8 m2. Nasi Klienci już wprowadzili się do niego i wkrótce zaczną zagospodarowywać teren swojej działki. Dom zapewni im duży komfort mieszkaniowy przy minimalnych wydatkach. Wyposażyliśmy go w geotermalną pompę ciepła i rekuperator. Przeczytaj więcej o tej nowo zrealizowanej inwestycji przez naszą firmę.

czytaj więcej

Galeria zdjęć z budowy domu szkieletowego Top Bud®.Właśnie doprowadziliśmy do stanu deweloperskiego zamkniętego kolejny dom szkieletowy Top Bud®. Tym razem ma on zabudowę parterową, powierzchnię użytkową 210 m2 i dwa oddzielne lokale mieszkalne, bo budowaliśmy go dla rodziny dwupokoleniowej. Obecnie wykonujemy w nim łazienki i posadzki z gresu. Zobacz w galerii zdjęć, jak zmieniała się budowa tego domu od jej rozpoczęcia do zakończenia, które miało miejsce kilka dni temu.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestorzy rozważali budowę domu od kilku lat. Na przyspieszenie ich decyzji wpłynęło powiększenie się rodziny. W planowanym domu miała też zamieszkać jeszcze jedna osoba w starszym wieku. By jak najszybciej zapewnić jej i sobie odpowiednie warunki mieszkaniowe, Inwestorzy wybrali technologię szkieletową. W efekcie wybudowaliśmy dom dwulokalowy z garażem i zadaszeniem na dodatkowy samochód.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Dom w Kajetanach wybudowaliśmy rok temu według projektu wykonanego przez naszego architekta. Jest to budynek parterowy, ogrzewany kotłem gazowym z instalacją podłogową. Wyposażyliśmy go w rekuperator gratis, który dodatkowo obniża wydatki na ogrzewanie o około czterdzieści procent. Dom posiada również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zobacz więcej szczegółów tej inwestycji.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Ten kompaktowy dom szkieletowy stał się spełnieniem marzeń naszej Klientki, która mieszkała wcześniej w ceglanym budynku jednorodzinnym z lat pięćdziesiątych. Jego utrzymanie było drogie a komfort mieszkaniowy pozostawiał wiele do życzenia. Tym bardziej, że Klientka zamieszkiwała go wraz ze starszą osobą wymagającą stałej opieki i odpowiednich ku temu warunków. Obejrzyj kolejny dom, który pojawił się w galerii naszych realizacji.

czytaj więcej

Realizacje budowlane Top Bud®.Zobacz przykład kolejnej naszej realizacji. To kompaktowy dom w zabudowie parterowej z dachem dwuspadowym, ogrzewany elektrycznie oraz kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Budynek wyposażyliśmy w rekuperator, czyli system wymuszonej wentylacji z odzyskiem ciepła, dzięki któremu mieszkańcy osiągną duże oszczędności z tytułu ogrzewania i będą oddychać w środku czystym powietrzem, przefiltrowanym z kurzu, pyłów roślin i owadów. W domu panować będzie mikroklimat o stałej wilgotności około 48%, czyli optymalnej dla człowieka.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Obejrzyj przykład naszej kolejnej realizacji. To średniej wielkości dom szkieletowy o prostej bryle z dachem dwuspadowym i dwustronnym tarasem. Wyposażyliśmy go w nawiewną pompę ciepła, rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zadowoleni mieszkańcy domu już płacą bardzo niewiele za jego utrzymanie, a niedługo będą płacić jeszcze mniej.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud® - budowa energooszczędnych domów szkieletowych pod klucz.Inwestorzy to małżeństwo, które ma pod opieką osobę niepełnosprawną, poruszającą się na wózku inwalidzkim. Podczas projektowania prezentowanego domu nasz architekt uwzględnił rozwiązania dostosowane do specyficznej sytuacji mieszkańców, które pomagają im w codziennym funkcjonowaniu. Są to m.in.: poszerzone drzwi wewnętrzne ze standardowych 90 cm do 100 cm, które otwierają się bezkolizyjnie dla wózka; łazienka z łatwym dostępem do umywalki, wanny, prysznica i WC; szeroki wiatrołap i hall, które zapewniają bezproblemowy przejazd przez wnętrze domu i zmianę odzieży. Kliknij w zdjęcie i zobacz kolejny dom z galerii naszych realizacji.

czytaj więcej

Galeria domu szkieletowego Top Bud® w Woli Chodkowskiej.Realizacja miała miejsce w Woli Chodkowskiej, uroczej miejscowości koło Magnuszewa. Dom położony jest w pięknej lokalizacji na skraju Puszczy Kozienickiej. Jest to budynek parterowy z trzema sypialniami, garderobą, salonem z aneksem kuchennym, spiżarnią, dwiema łazienkami, pomieszczeniem technicznym, wiatrołapem oraz jednostanowiskowym garażem. Obejrzyj jak prezentuje się po niespełna dwóch miesiącach od zejścia naszych ekip z placu budowy.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Właściciele są małżeństwem emerytów. Dotychczas zamieszkiwali piętrowy dom murowany, również w Otwocku, zresztą znajdujący się niedaleko od tego, który wybudowaliśmy. Około roku temu podjęli decyzję o budowie nowego domu, kierując się: chęcią poprawy komfortu mieszkaniowego, jaki zapewnia w starszym wieku dom parterowy; oszczędnościami finansowymi z tytułu ogrzewania; bezwysiłkową obsługą geotermalnej pompie ciepła, w jaką wyposażyliśmy budynek.

czytaj więcej

Ostatnie realizacje budowlane firmy Top Bud®.Prezentowany dom wybudowaliśmy na podstawie jednego z naszych najpopularniejszych projektów gotowych, który na życzenie Inwestorów poddaliśmy niewielkim modyfikacjom. Jest to budynek parterowy o klasycznej i niepretensjonalnej bryle z dachem kopertowym, z praktycznymi zadaszeniami nad głównym wejściem i tarasem. Projekt ten cieszy się zainteresowaniem naszych Klientów również z powodu bardzo funkcjonalnego układu wnętrz.

czytaj więcej

Realizacje Top Bud®.Dom wybudowaliśmy na podstawie indywidualnego projektu, który powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Inwestycja znajduje się na ładnej, częściowo zalesionej działce o powierzchni około 15 arów. Zgodnie z życzeniem Inwestora dom miał mieć prostą bryłę z dachem dwuspadowym o minimalnym okapie i kącie nachylenia około 40 stopni. Budynek składa się z dwóch części: mieszkalno-użytkowej oraz dwustanowiskowego garażu z magazynkiem na narzędzia ogrodowe, który dla wygody posiada oddzielne drzwi wejściowe z tyłu budynku.

czytaj więcej

Galeria realizacji Top Bud®.

Inwestorzy to małżeństwo z dwójką małych dzieci. Ich pragnieniem było zamieszkanie we własnym domu w spokojnej okolicy Otwocka, z której już wkrótce będzie można bardzo szybko dojechać do Warszawy nową drogą ekspresową S17. Naszym Klientom zależało, by wymarzony dom był ciepły, oszczędny w eksploatacji i szybki w budowie. Wybór technologii szkieletowej był więc dla nich najbardziej optymalny. Należało jeszcze wyłonić wykonawcę takiego domu. Po rozpatrzeniu ofert kilku różnych firm, wybór padł na nas. Zobacz więcej szczegółów tej inwestycji.

czytaj więcej

Sprzedaż gotowych domów szkieletowych Top Bud®. Zrównoważone miasto w Siewierzu-Jeziornej to inwestycja, w którą zaangażowaliśmy się kilka lat temu. Nasza chęć uczestniczenia w tej inicjatywie urbanistycznej wynikała z jej nowatorskiego i pragmatycznego charakteru. A dokładniej rzecz ujmując — z planu budowy miasta kompletnego, czyli z gotową siecią dróg oraz infrastrukturą handlową, usługową i rekreacyjną dla mieszkańców. Ba! Nawet z kościołem i mariną dla łódek i jachtów. Nasz zakres robót budowlanych w ramach całego projektu objął wykonanie siedmiu domów w technologii szkieletowej. Część z nich to budynki bliźniacze, część szeregowe. Właśnie kolejny z nich będzie mieć nowego właściciela.

czytaj więcej

Inwestycja w Celestynowie - dom z poddaszem użytkowym 145,7 m2.Kolejni Inwestorzy spełnili swoje marzenie o własnym domu. Mowa o młodym małżeństwie z małym dzieckiem, które zdecydowało się na budynek w technologii szkieletowej. Dlaczego akurat taki? Głównie przez wzgląd na szybkość jego realizacji i niskie koszty ogrzewania. Lecz nie tylko, bo dla tych Klientów motywujące było również posiadanie własnej działki w Celestynowie. Grunt, na którym wybudowaliśmy prezentowany dom, znajduje się w bardzo atrakcyjnej lokalizacji. Leży na skraju miejscowości i tuż przy granicy pięknego lasu. Jest to wprost idealne miejsce do życia dla powiększającej się rodziny.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane naszej firmy.Zakończyliśmy realizację inwestycji w miejscowości Kąty niedaleko Góry Kalwarii. Inwestorka nie kryła swojego zadowolenia z tempa prac. Ba! Otwarcie przyznała nam, że jest bardzo pozytywnie zaskoczona tym, jak szybko można wybudować dom i w nim zamieszkać. Dodajmy od razu, że od rozpoczęcia budowy do jej zakończenia minęło niecałe pięć miesięcy, więc prace prowadziliśmy w zwykłym dla nas tempie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym w miejscowości Wiązowna posiada 162 m2 powierzchni całkowitej. Znajduje się na działce wielkości 1000 m2. Jest to wyróżniający się budynek, cały koloru białego, mający kompaktową i elegancką bryłę. Pokrycie dachowe wykonaliśmy z blachy na rąbek stojący. Elewacje wykonaliśmy ze standardowej masy tynkowej Ceresit. Budynek ogrzewany jest za pomocą pompy ciepła, która zapewni także naturalną klimatyzację w okresie letnim. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z systemem rozprowadzania ciepła. Prawidłową wentylacje wnętrz, oczyszczanie powietrza oraz odzyskiwanie traconego w budynku ciepła zagwarantuje rekuperator. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał architekt Top Bud® - mgr inż. arch. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® z poddaszem użytkowym znajduje się w miejscowości Czarnów, w pobliżu Piaseczna. Jest to duży budynek mający 265 m2 powierzchni. Wybudowany został na działce wielkości 1196 m2. Dom charakteryzuje nowoczesna bryła, podwyższane sufity oraz bardzo obecnie modne połączenie dachu dwuspadowego ze stropodachem. Elewacja wykończona jest w dużej części drewnem. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Dom ogrzewany jest za pomocą pieca gazowego oraz kominka z systemem rozprowadzania powietrza. Budynek wyposażony jest w rekuperator. Dom przystosowany jest dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

czytaj więcej

Artykuł na temat gotowego domu szkieletowego Top Bud® w Sochaczewie.Budowa domu szkieletowego Top Bud® znajdującego się w cichej i spokojnej okolicy domków jednorodzinnych w Sochaczewie po niespełna pięciu miesiącach dobiega końca. Zachęcamy Cię do obejrzenia zdjęć elewacji zewnętrznej gotowego budynku.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy 140 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w małej i spokojnej miejscowości Siestrzeń, w pobliżu Grodziska Mazowieckiego. Budynek stoi na dużej działce o powierzchni 1534 m2. Dom z zewnątrz wykończony jest w standardzie Top Bud® - pokrycie dachowe z gontu bitumicznego oraz jasny tynk akrylowy na elewacji. Ogrzewanie elektryczne, wspomagane kominkiem z systemem rozprowadzania ciepłego powietrza zapewnia wymagany komfort termiczny. Do wentylacji wnętrz oraz odzyskiwania energii cieplnej służy rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Prezentowany dom szkieletowy Top Bud® 112 m2 z poddaszem użytkowym znajduje się w podwarszawskiej miejscowości Macierzysz. Inwestorzy zdecydowali się na skorzystanie z usług naszej Firmy ze względu na bardzo krótki czas budowy, o czym przekonali się na własne oczy, obserwując jak szybko powstaje dom szkieletowy Top Bud® u ich sąsiadów. Dom powstał w gęstej zabudowie jednorodzinnej w miejscu poprzedniego budynku, który został wyburzony. Działka, na której realizowana była inwestycja ma 300 m2 powierzchni. Elewacja wykonana jest z tynku akrylowego oraz częściowo z kamienia. Dach pokryty jest gontem bitumicznym. W budynku zainstalowane jest ogrzewanie elektryczne, które wspomaga kominek z systemem rozprowadzania powietrza. Rekuperator wentyluje wnętrza i odzyskuje tracone podczas eksploatacji domu ciepło. Indywidualny projekt architektoniczny wykonał nasz architekt, mgr inż. Stanisław Arciuch.

czytaj więcej

Galeria najnowszych aktualizacji Top Bud®.Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 255 m2 znajduje się w miejscowości Jabłonna w powiecie legionowskim, dwadzieścia pięć minut drogi samochodem od centrum Warszawy. Pokrycie dachowe wykonane jest z gontu bitumicznego, który jest standardem Top Bud®. Elewacja pokryta jest jasnym tynkiem. Na życzenie Inwestora w oknach zamontowaliśmy szprosy. Budynek posiada częściowo zadaszony taras z wyjściem na działkę oraz zamknięty, dwustanowiskowy garaż. Efektywną wentylację wnętrz zapewnia rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym 149 m2 wykonany w nowoczesnym stylu znajduje się w dużej podwarszawskiej wsi Chotomów, gmina Jabłonna. Inwestorzy to małżeństwo z małym dzieckiem. Dom posiada zamknięty jednostanowiskowy garaż. Elewacja wykonana jest z jasnego tynku akrylowego, posiada też bardzo modne, częściowe wykończenia z drewna. Pokrycie dachowe wykonane jest z blachy na rąbek stojący. Budynek wyposażony jest oczywiście w rekuperator, który zapewni prawidłową wentylację wnętrz. Ogrzewanie w zimie oraz klimatyzację w lecie zapewnia nawiewna pompa ciepła.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®Duży dom szkieletowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 290 m2 w Warszawie posadowiony na płycie fundamentowej. Lokalizacja budynku w dzielnicy Mokotów, w pobliżu Wisły zapewnia komfortowe warunki mieszkalne, z dala od wielkich blokowisk, przy jednoczesnej możliwości szybkiego dojazdu do centrum. Adaptacją gotowego projektu architektonicznego do technologii szkieletowej zajął się nasz architekt mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Za ogrzewanie wnętrz w zimie oraz ich chłodzenie w lecie odpowiedzialna jest nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która w połączeniu z rekuperatorem zapewni także wydajną wentylację budynku. Dom posiada bardzo modną bryłę, duże przeszklenia oraz częściowo drewnianą elewację z modrzewia syberysjkiego, pełniącą funkcję ozdobną. Dzięki zainstalowanym na dachu panelom fotowoltaicznym dom jest właściwie samowystarczalny energetycznie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Duży dwupokoleniowy dom szkieletowy dla rodziców i małżeństwa z dziećmi. Budynek ma dwa oddzielne lokale o różnej powierzchni użytkowej. Ogrzewane są nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wnętrza wentyluje rekuperator. Autorem indywidualnego projektu jest nasz architekt, mgr inż arch. Stanisław Arciuch. W pierwszej wersji, większy lokal posiadał niewielki zadaszony taras, który rozbudowaliśmy na życzenie właściciela. Drugi taras należący do mniejszego lokalu, również zmodyfikowaliśmy po roku od zasiedlenia budynku, zabudowując przestrzenie między słupami nośnymi ocieplonymi ścianami. Dzięki temu w domu powstała dodatkowa powierzchnia użytkowa (patrz: drugie zdjęcie od góry). Budynek ma jasny tynk na elewacjach i modne wstawki z bardzo wytrzymałej termodeski sosnowej. Całość uzupełnia dach pokryty gontem bitumicznym, który stosujemy w standardzie na domach szkieletowych Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy, który zaprojektowaliśmy na indywidualne zamówienie Klienta tak, aby dobrze wpasowywał się w krajobraz gęsto zabudowanej ulicy. Część frontowa pełni rolę reprezentacyjną i komunikacyjną, natomiast część rekreacyjna znajduje z tyłu, co jest charakterystyczne dla domów miejskich. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca do parkowania, w bryle budynku poza garażem doprojektowaliśmy wiatę na drugi samochód. Dom ogrzewany jest piecem gazowym. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek. Wnętrza wentyluje rekuperator o wydajności odzysku ciepła podczas wymiany powietrza z wnętrz na poziomie około 90%, co przekłada się na zmniejszenie kosztów ogrzewania o około 40%. Czyli z każdej złotówki wydanej na gaz, właściciel otrzymuje czterdzieści groszy zwrotu.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Kompaktowy dom szkieletowy z poddaszem użytkowym dla rodziny czteroosobowej. Para Inwestorów miała jasno określone preferencje względem wyglądu wnętrz i ich układu funkcjonalnego, więc indywidualny projekt, który wykonał nasz architekt, powstał w zasadzie w ciągu trzech spotkań. Dla wygospodarowania jak największej przestrzeni na poddaszu użytkowym, Inwestorzy zdecydowali się na odwrócenie kalenicy w poprzek dłuższej osi budynku. Jest to rozwiązanie chętnie stosowane w domach jednorodzinnych w Niemczech, Austrii czy Szwajcarii, które były inspiracją dla naszych Klientów. Zgodnie z założeniami projektowymi budynek ma też zadaszony taras i wejście główne. Pokryty jest modną blachą na rąbek stojący. Na elewacjach znajdują się elementy z ozdobnej termodeski, które na życzenie Inwestorów nie zostały polakierowane po to, żeby się naturalnie postarzały i spatynowały oddając po 4-5 latach pełnię swojego uroku. Dom ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma na wyposażeniu rekuperator i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Wesołej powstał według indywidualnego projektu zewnętrznej pracowniarchitektonicznej, który dostosowaliśmy do technologii szkieletowej. Budynek ma charakterystyczny drewniany wykusz przy tarasie, który efektownie wyróżnia go spośród innych domów w okolicy. Cechuje się też modnym połączeniem tynku z drewnianymi listwami elewacyjnymi na ścianach zewnętrznych i pokryciem dachowym z blachy na rąbek stojący. Ciekawym elementem jest też łącznik między główną częścią mieszkalną domu a dwustanowiskowym garażem, znajdujący się na poddaszu użytkowym. Służy on za naziemny „pasaż”. Pod nim powstało przejście do tylnej części domu, w której powstał leśny ogród. Budynek ogrzewany jest nawiewną pompą ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Ma też na wyposażeniu kominek i rekuperator.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Uroczy dom szkieletowy z rustykalnymi akcentami. Inwestor miał jasno zdefiniowane potrzeby względem jego wyglądu i układu funkcjonalnego wnętrz. Spełniał je projekt gotowy zakupiony od zewnętrznej pracowni architektonicznej, który zaadoptowaliśmy do technologii szkieletowej. Bryła domu jest niewielka powierzchniowo, lecz posiada poddasze użytkowe. Wnętrza ogrzewane są grzejnikami elektrycznymi i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Więcej informacji na temat tej inwestycji znajdziesz w artykule: Kompaktowy dom szkieletowy 115 m2 z poddaszem użytkowym w Rzekuniu koło Ostrołęki.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Zgodnie z życzeniem Inwestora, dom szkieletowy miał mieć prostą bryłę, dwuspadowy dach i zadaszony taras. I w taki sposób został przez nas zaprojektowany. Priorytetem dla naszego Klienta był nie tylko bardzo krótki czas budowy, lecz także ogrzewanie wnętrz nawiewną pompą ciepła z uwagi na oszczędności eksploatacyjne i wygodę użytkową. Dom wyposażony jest również w rekuperator. Na zdjęciach działka wokół jest jeszcze niezagospodarowana. Wykonaliśmy je po mniej więcej trzech miesiącach od zakończenia budowy i miesiącu od zasiedlenia budynku przez naszego Klienta.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Inwestycja w miejscowości Ławki należy do młodego małżeństwa. Przed przyjściem do naszej firmy, Klienci zastanawiali się nad zakupem gotowego domu szkieletowego w swojej okolicy, jednak po zapoznaniu się z jego stanem, szybko zdecydowali się, że swojego wymarzonego „Kanadyjczyka” wybudują bezpiecznie od samego początku z naszą firmą. Budynek z poddaszem użytkowym powstał według indywidualnego projektu naszego architekta Stanisława Arciucha. Ogrzewanie zapewniają grzejniki elektryczne, maty podłogowe oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza. Wnętrza wentyluje rekuperator o skuteczności około 90%, który obniża całkowite koszty ogrzewania o około 40%.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestycja w Karczewie należy do młodego małżeństwa, które przywiodło do naszej firmy marzenie zamieszkania pod własnym dachem, bez wysiłku jakim jest samodzielna budowa domu murowanego w systemie gospodarczym, która trwa nawet kilka lat. Budynek ma zwartą i proporcjonalną bryłę z dachem o kącie nachylenia 42 stopni. Ogrzewany jest piecem gazowym i kominkiem z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Ponadto ma na wyposażeniu rekuperator, który zapewnia właścicielom oszczędności finansowe z tytułu ogrzewania na poziomie około 40% . System ten otrzymuje każdy nasz Klient, który zdecyduje się na budowę domu szkieletowego o powierzchni równej lub większej niż 120 m2.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje firmy Top Bud®.Inwestor wybierając naszą ofertę kierował się energooszczędnością i wygodą, na której zależało mu w równym stopniu, co na szybkości budowy. Stąd podjął decyzję o budowie domu szkieletowego i zainstalowaniu w nim pompy ciepła w wariancie nawiewnym, z dolnym źródłem. Budynek znajduje się na ładnej zadrzewionej działce, położonej w leśnej niecce. Dzięki temu ze wszystkich okien parteru i poddasza użytkowego roztacza się miły dla oka widok. Budynek wykonaliśmy w naszym standardzie. Posiada rekuperator, kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Kryty jest gontem bitumicznym. Izolację zewnętrzną ścian stanowi styropian ryflowany pokryty tynkiem akrylowym.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom szkieletowy powstał na ładnej działce leśnej w uroczej podwarszawskiej miejscowości Izabelin C. Ze względu na nietypowość tej inwestycji, poświęciliśmy jej wcześniej artykuł na naszym serwisie internetowym, zatytułowany: Czy można wybudować dom szkieletowy korespondencyjnie? Z Firmą Top Bud® tak!

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Inwestycja w Gabryelinie to dom szkieletowy w stylu wiejskiej rezydencji. Znajduje się w spokojnej, zielonej okolicy niedaleko Warszawy, która jest idealnym miejscem do zamieszkania dla dużej rodziny. Poza sporych rozmiarów częścią dzienną na parterze, dom posiada też dużą przestrzeń na poddaszu użytkowym, gdzie znajdują się przytulne sypialnie oraz łazienka z WC. Wnętrze budynku ogrzewa nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym, która ponadto schładza je latem zapewniając duży komfort podczas upałów. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem nagrzanego powietrza przez wentylację. Oczywiście dom ten posiada też system rekuperacji do odzysku ciepłego lub zimnego powietrza (w zależności od pory roku), podczas wymiany.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego powstał w naszej firmie. Inwestorami było młode małżeństwo, które wykorzystało pod budowę posiadaną wcześniej działkę niedaleko Otwocka. Ogrzewanie budynku zapewnia nawiewna pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym. Wentylacja opiera się na systemie rekuperatora. Dom zaprojektowaliśmy tak, by wykorzystać atut, jakim jest zbocze występujące na działce.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Marzeniem Inwestora było zamieszkanie w rozłożystym domu parterowym o powierzchni około 200 m2, przy tym miał być to dom energooszczędny. Wybór padł więc na budynek w technologii szkieletowej. Po zapoznaniu się z różnymi ofertami wykonawstwa tego typu domów, Klient zlecił zadanie jego budowy naszej firmie. Autorem indywidualnego projektu domu szkieletowego w Woli Gołkowskiej jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Ogrzewanie zapewnia piec gazowy. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którą reguluje automatycznie system rekuperatora uzdalniającego jakość powietrza i generującego znaczne oszczędności z tytułu ogrzewania.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Nadbrzeż to jednorodzinny budynek mieszkalny o kompaktowej bryle. Autorem projektu jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z ekonomicznego punktu widzenia, dom nie wymagał instalacji rekuperatora, ponieważ przy niewielkiej powierzchni użytkowej 101,9 m2, jego ogrzewanie i tak generuje niskie koszty. Zapewniają je równocześnie elektryczne grzejniki i maty podłogowe. Dodatkowym źródłem ciepła jest kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.Zdjęcia przedstawiają stan deweloperski-zamknięty w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w Złotokłosie miał nawiązywać do architektury dworu wiejskiego XIX-wiecznego Mazowsza. Koncepcja ta pojawiła się podczas audytu technicznego działki Klienta przez naszego architekta, jeszcze na etapie ustalania zakresu inwestycji. Na terenie działki znajdują się piękne okazy starych dębów i sosen. To one stały się inspiracją do zaprojektowania domu szkieletowego akurat w takim stylu. Z zewnątrz tradycyjny a w środku wyposażony w nowoczesny rekuperator o wydajności blisko 90%, który generuje oszczędności z tytułu ogrzewania na poziomie 40 groszy z każdej wydanej złotówki. CIepło do wnętrz dostarcza piec gazowy. Ogrzewanie dodatkowe zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, którego absolutnie nie powinno zabraknąć w domu inspirowanym tradycją.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy w miejscowości Pustelnik koło Mińska Mazowieckiego powstał według indywidualnego projektu naszego architekta mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Charakterystyczną cechą tej inwestycji była budowa z wykorzystaniem starego podpiwniczenia i fundamentu, na którym uprzednio stał pierwszy dom naszych Klientów. W związku z tym przed realizacją musieliśmy wyburzyć stary budynek i odpowiednio przygotować pozostawioną część pod budowę drewnianego szkieletu. Taras od strony frontowej wykonała firma zewnętrzna. Dom szkieletowy wyposażony jest w kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację, rekuperator i nawiewną pompę ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Projekt prezentowanego domu szkieletowego dla młodego małżeństwa powstał w naszej firmie. Jego autorem jest mgr inż. arch. Stanisław Arciuch. Z uwagi na stosunkowo niewielką powierzchnię działki budowlanej, Inwestorom zależało na kompaktowym domu parterowym. W środku miał się znaleźć około 30-metrowy salon, koniecznie trzy sypialnie, dwie łazienki i - z uwagi na chęć częstego spędzania czasu na powietrzu - zadaszony taras. Dodatkowym udogodnieniem ujętym w projekcie była spiżarnia obok kuchni. Oczywiście poza tym we wnętrzu znajduje się też wiatrołap, hol i pomieszczenie techniczne. Dom ogrzewany jest piecem gazowym, posiada rekuperator oraz kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Budynek ma cechy domu ranczerskiego, który charakteryzuje się prostą bryłą i wykończeniem elewacji w drewnie. W tym przypadku nie listwy nie pokrywają całej powierzchni ścian zewnętrznych, lecz znaczną części frontu budynku, gdzie - co charakterystyczne dla takich domów - znajduje się zarówno taras, jak i główne wejście. Budynek wyposażony jest w rekuperator, ogrzewanie gazowe i kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Zdjęcia domu szkieletowego wykonaliśmy zaraz po doprowadzeniu inwestycji do stanu deweloperskiego-zamkniętego w naszym standardzie.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Dom szkieletowy znajduje się w spokojnej okolicy wiejskiej, niedaleko Makowa Mazowieckiego. Wyposażony jest w rekuperator oraz nawiewną pompę ciepła z wymiennikiem gruntowym. Posiada też kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację. Podczas naszej ostatniej wizyty, przy okazji wykonywania prezentowanych zdjęć, właścicielka inwestycji podkreślała z dużym zadowoleniem niskie koszty ogrzewania za ostatnich sześć miesięcy zimowych na poziomie około 1350 złotych przy 147 m2 powierzchni użytkowej(!). Cieszymy się z tego, gdyż oszczędność eksploatacyjna była jednym z najważniejszych kryteriów wyboru zarówno szkieletowej technologii budowy, jak i naszej firmy na wykonawcę domu.

czytaj więcej

Najnowsze realizacje budowlane firmy Top Bud®.Dom jest niewielki, bo takie właśnie oczekiwania, co do jego powierzchni użytkowej, miał nasz Klient. Poza funkcją mieszkalną, budynek miał przede wszystkim zapewnić jak najlepszy komfort cieplny przy niewielkich comiesięcznych wydatkach z tego tytułu. Dom szkieletowy w Sochaczewie wyposażyliśmy w ogrzewanie podłogowe, zasilane z instalacji gazowej. Jego wnętrza wentyluje rekuperator, który przy i tak oszczędnym ogrzewaniu gazowym obniża dodatkowo jego koszty i to znacznie, bo z każdej złotówki wydanej na ogrzewanie, nasz Klient otrzymuje około 40 groszy zwrotu (!). Utrzymanie takiego budynku jest więc naprawdę tanie. Nie wspominając już o innych zaletach rekuperacji, które opisaliśmy w artykule: Praktyczne strony rekuperatora w domu szkieletowym Top Bud®.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.Indywidualny projekt prezentowanego domu szkieletowego opracował nasz architekt, mgr. inż. arch. Stanisław Arciuch. Dom parterowy ma kompaktową bryłę, jednak sprawia wrażenie bardziej rozłożystego, dzięki zróżnicowanej konstrukcji dachu. Inwestorami było młode małżeństwo z dziećmi, chcące zamieszkać w zielonej okolicy niedaleko Warszawy. Budynek jest wyposażony w rekuperator. Ogrzewanie zapewnia kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację oraz elektryczne maty podłogowe.

czytaj więcej

Galeria najnowszych realizacji Top Bud®.

Dom powstał według projektu indywidualnego naszego architekta, mgr. inż. arch. Stanisława Arciucha. Jest to budynek parterowy o prostej bryle z dachem czterospadowym. Inwestorami było małżeństwo w średnim wieku, które w ten sposób zrealizowało swoje marzenie o spędzeniu emerytury w ciepłym i bezobsługowym domu pod Warszawą. Wnętrza budynku wentyluje rekuperator a ogrzewanie zapewnia piec gazowy.

czytaj więcej

Prezentowany dom szieletowy powstał według projektu indywidualnego zewnętrznej pracowni architektonicznej. Poddaliśmy go adaptacji pod technologię szkieletową. Jest to budynek parterowy w stylu ranczerskim. Charakteryzuje się dużymi pomieszczeniami, rozłożystą i nieregularną bryłą. Posiada też drewno na części elewacji. Ogrzewanie zapewnia pompa ciepła z pionowym wymiennikiem gruntowym w wersji podłogowej. Wnętrza wentyluje rekuperator. W domu znajduje się również kominek z rozprowadzeniem ciepłego powietrza przez wentylację.

czytaj więcej

Prezentacja inwestycji zakończonej przez Firmę Top Bud® w maju 2018 roku.To była o tyle nietypowa inwestycja, że zamiast jednego domu szkieletowego w zabudowie bliźniaczej, wykonaliśmy dwa oddzielne budynki na jednej działce. Będą zamieszkiwane przez starsze i młodsze pokolenie jednej rodziny.

czytaj więcej